| ubiticatha33 a întrebat:

Stau de o luna cu un baiat si nu stiu ce sa fac.cand sunt cu el parca nu am sentimente atat de puternice. dar daca ne despartim ma simt rau si incep sa plang... explicati mi si mie de ce simt asa. oare il iubesc?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Of,draga mea...Tie iti e teama de singuratate,vrei pe cineva langa tine mereu.
Tu iubesti dragostea,nu-l iubesti pe el.
Vrei sa fii iubita,ti-e foame de asta si,daca el s-a nimerit sa te iubeasca,il accepti.
Esti nesigura sentimental,ai o enorma nevoie de afectiune,dar te constrangi singura acceptand sentimente din partea cuiva care nu te entuziasmeaza.
E rau si pentru el,nu poate ghici adevarul si investeste sentimente in pustiu,e rau si pentru tine,nu poti fii fericita vreodata in felul asta, te minti singura.
Sfatul meu este sa te retragi frumos din relatia asta, chiar daca te ingrozeste ideea si sa-ti astepti adevaratul Fat Frumos.La acelasi rezultat vei ajunge si daca nu te desparti acum, pentru ca te vei plictisi curand sa stai langa un baiat pe care nu-l iubesti.Si va fi mai greu, el va suferi si mai mult, tie iti va fi si mai mila de el...Suferinte gratuite,jocuri copilaresti de-ale dragostei.
Nu e mai bine sa termini acum,o relatie care nu-ti umple sufletul? Asteapt-o pe cea care te va face sa zbori, nu va intarzia prea mult!
Si vei fi fericita, in sfarsit!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il iubesti prea mult si nu esti in stare sa ii pui capac, el batandu-si joc de tine. Mai bine il dai uitarii si iti astepti ocazia (baiatului care va fi jumatatea vietii tale).

| ionutzul31 a răspuns:

Nu stii ce vrei cu adevarat.Iti zic eu ca nu il iubesti, dar il simpatizezi mult.winking