| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca asteptati o intrebare mai...nu stiu mai interesanta, dar vreau sa imi spuneti ce sa fac! Imi place de un baiat care se tot dadea pe langa mine acum vreo 2-3 saptamani si nu l-am bagat in seama; de fapt nu l-am prea observat (atunci imi placea de altcineva), dar acum cred ca imi place de el. Nu suntem chiar in aceeasi clasa (eu sunt in A iar el in B).

Daca acum l-am observat (sa stiti ca inca se mai da la mine) e gresit sa-i spun ce simt sau ce altceva as putea face?

Imi dau seama cand cineva se da la mine si el o face... FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
| Clodmod a răspuns:

Buna! Daca te place si il placi si tu, da-te si tu la el. Iesiti dupa ore, in weekend, zambeste-i, fa-i complimente si poti sa ii spui si ce simti. Daca te place (asa cum ai zis tu) se va bucura nespus sa auda vestea si probabil va vrea sa se combine cu tine (cum spun baietii). P.S.: daca vrei sa te placa si mai tare ca sa ai mai multe sanse incearca si tu sa te imbraci mai frumos (mai ales ca acum este vacanta si nu trebuie sa ne imbracam la costum la scoala) si da-te pe langa el. In acest mod ii vei aprinde calcaiele. Poarta-te frumos cu el, invita-l afara dar nu ii da sms-uri incontinuu pentru ca va crede ca esti obsedata de el si il vei plictisi. Daca te imbratiseaza si se comporta ca un gentleman cu tine inseamna ca exista o speranta sa te placa.winking Daca incerci ce ti-am zis eu speranta va fi mult mai mare, dar ai grija sa nu pari fitoasa! Da raspunsuri inteligente, nu vorbi urat cu el, razi mult prin preajma lui si daca nu esti timida, imbratiseaza-l si tu. Bafta! Funda?

2 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Buna. Daca inca se da la tine, ce mai astepti?!
Bate un apropo, iar el iti va spune clar ce simte. Ii spui si tu ca iti place de el si sigur o sa-ti propuna sa incepeti o relatie. Nu te arunca prea tare cu sentimente, sa nu si-o ia in cap de la inceputhappy. In rest o sa stii ce sa faci!
Succes draga mea.

| elenusa12 a răspuns:

Vorbeste cu el, vezi daca el te place sau doar vrea sa iti atraga atentia.el sigur te place si va insista sa fiti impreuna, tu nu trebuie sa faci aproape nimic.