| Roxana20122012 a întrebat:

Stiu ca pare un pic ciudat dar multi oameni asi gasesc jumatatea pe la jumatea vieti acum eu sunt insurat si am 25 de ani si am intilnit o fata de 18 ani indragostiti maxim de caracterul fiecaruia fata mi-a propus ceva as vrea sa stiu un singur lucru ce imi trebuie ia mi-a propus sa ne casatorim in fata lui dumnezeu cu sotia mea nu sunt casatorit doar concubinaj acuma noi am vrea s-o facem pe furis fara sa stie nimeni chiar daca o sa ne despartim ce imi trebuie la ceremonie adica ce miar zice popa?!

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tie nu-ti trebuie casatorie, ci numai aventura. Nu esti insurat si nici nu ai fost vreodata, si nu stii ce inseamna sa fii insurat cu adevarat.
Si nu este cazul sa te apuci sa te certi cu toti, ca singur ai spus ca situatia este ciudata.
Sfatul meu: la ce sa va mai casatoriti, daca oricum traiti fara respect pentru cele sfinte? Asa cum este vorba: "fiecare pasare pe limba ei piere", lasati impresia ca daca ati face ceva in sensul asta ati fi mai impacati, pentru ca inaintea lui Dumnezeu tot o uraciune este, sau, daca vreti sa va indreptati, atunci faceti ca si locuitorii din Ninive, pocainta sincera, sac si cenusa, altfel tot in aceeasi situatie ramaneti.

| amalia025 a răspuns (pentru Zenithf):

Mda. Nici eu nu o puteam zice mai bine

| irina20 a răspuns:

Eu cred ca e doar ceva de moment.Gandeste-te bine ce vei face.Cu actuala ta nu cred ca ai stat degeaba,la un moment dat a fost si intre voi pasiunea si dragoste mare, asa e la orice inceput.E pacat, te respecta si are incredere in tine, in voi. Poate asteapta sa formati o familie, copii s.a.m.d.
Cu cea de 18 ani...e doar atractie, ceva nou.E inca tanara, de unde ai siguranta ca atunci cand ea v-a avea 22-24 de ani nu te va lasa pentru altul, sau nu-ti va reprosa ca nu si-a trait tineretea din cauza ta? Femeile sunt foarte dificile...In rol de amanta,ca sa zic asa e ok,e rasatata,alintata ii e pe plac,cand va deveni sotie,n-o sa-i mai placa, si nici tie.
Daca nu poti da inapoi, spune-i actualei in fata ce si cum, nu-ti bate joc pentru ca e posibil s-o vrei inapoi, intr-o zi...Bafta!

| iubesc a răspuns:

Macar spune-i adevarul sotiei... urasc minciuna si cred ca toti imi dau dreptate. Nu esti in stare sa discuti serios cu ea? aa si pe actuala o cheama roxana.aaa?

| h3r a răspuns:

Că ești un prost. Nu da vrabia din mână pe cioara de pe gard.

| Crucified a răspuns:

Nick-ul tău îmi spune că eşti fată.

| Rakanishuu a răspuns:

Cum? O lasi pentru o fata oarecare cand ea te iubeste iar fata aia mai are si 18 ani? Nu ti se pare ca esti cam porc? Macar vorbeste cu nevasta-ta despre faza asta nu te furisa. Asta ar da dovada de lasitate. happy

| Vi003 a răspuns:

Roxana, baiete, lasa aventura si vezi-ti de nevasta/concubina ta! Sau daca ai alte ganduri, tu stii cel mai bine ce alegere sa faci, de ce sa-i injuri pe altii ca tu n-o duci asa cum ti-ai dori? Tii in mana lozul, tu-l desfaci ca sa vezi daca-i castigator...

| me1oo a răspuns:

Esti nebun man, adica sa o lasi pe cea cu care esti acum si sa te duci cu alta? zi mai in fata ca nu mai vrei sa fii cu ea si gata, du-te la primarie si intreaba de ce acte ai nevoie

| amalia025 a răspuns:

Poftim? adica sa o lasi cu buza umflata(scuze de expresie) pe ceea care ti-a fost mereu aproape. Du-te frate si zii "sotiei" tale ca nu mai vrei sa fii cu ea si gata, in rest problema ta. Du-te la primarie si intreaba ce acte iti trebuie cum am vazut mai jos. Pa
!

| amalia025 a răspuns:

In primul rand, vorbeste frumos, nu ma face tu proasta pentru ca nu ai niciun drept. Si stai un pic ca m-ai facut sa rad, adica esti de 13 ani de zile cu prima si de 4 cu cealalta. Si inceteaza sa ne faci pe noi prosti si handicapati mintal ca tu nu cred ca esti mai sanatos. Du-te draga la primarie si intreaba.

| Andrei296 a răspuns:

Ce spui nu e asa devreme mama m-a facut la 20 si tat ala 27 s-au casatorit la 33

| MadalynaOke a răspuns (pentru Andrei296):

Si mai ciudat pentru ziua de azi.

| fanuldinamo a răspuns:

Mai intai daca esti sigur de asta trebuie sa te desparti de fata cu care esti acuma! abia apoi trebuie sa va cunoasteti si apoi dupa2-3 ani sau si mai putin casatoritiva
P.S.da-mi funda

| DeeAlx a răspuns:

Odata ce ai ales-o pe a 2 a e cam clar ca nu o iubesti pe prima.

| DeeAlx a răspuns:

Pai 1 nu poti la biserica pana nu esti si la primarie
2 nu poti sa fii casatorit cu 2 odata e lege
3 vorbeste frumos nu ai scris ca ele stiu una de alta ci ca vrei sa o faci pe furis