| GigiM a întrebat:

Sunt baiat, 21 de ani. Am fost cu cineva aproape 2 ani, persoana respectiva mi-a spus ca nu mai simte nimic si ca trebuia sa observ ca nu ma mai iubeste. Ne despartim mai tarziu, ea fara regret, eu inlacrimat. Trec lunile, am mai vorbit de 2-3 ori dar doar pe internet. Ne intalnim in oras, eu cu prietenii mei ea cu ai ei, nu am observat-o ci mi-au zis prietenii ca e si ea acolo, totusi nu merg sa le/ii salut. De cand ne-am despartit am facut exact opusul, desi o iubeam nu am bagat-o in seama, nu am vrut sa ma intalnesc cu ea, nimic.Aseara, incepe conversatia cu mine, tot pe internet, si dupa ce vorbim chestii generale, o intreb daca inca ma considera vinovat pentru relatie. Spune ca numai eu sunt de vina, ca a fost o greseala sa umble cu mine, ca nu regreta deloc ca ne-am despartit. Ma intreaba daca am iubita.Si acum intrebarea, de ce ar face cineva asa ceva? Bine, am fost impreuna, n-a mers, nu vreau sa o mai vad si nici macar sa fim prieteni, dar de aici pana la a spune lucruri care dor tare, simt ca 2 ani de zile i-am pierdut din viata daca ea ii regreta atat de tare. Sau e teatru? Vreau sa inteleg, ea nu era asa, cel putin nu asa am cunoscut-o. Cum sa regreti ceva ce a fost frumos cat a tinut?

7 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Sa te faca pe tine sa suferi si sa te pui pe plans, sa-i ceri explicatii, etc.mai bine ar fi sa o ignori total ca ea se oftica rau

| Tweetymrrr a răspuns:

Poate pentru ea nu a fost "ceva frumos " şi chiar nu a avut ce regreta.Toată lumea se schimbă şi poate şi tu ai făcut ceva ce a supărat'o altfel nu văd de ce să spună chestii de genul dacă tot a fost "roz". Dacă aş fii în locul tău aş lăsa'o să realizeze ea singură ce a pierdut.Nu încerca să o mai înţelegi, pentru că nu te va ajuta cu nimic.
Baftă.

| getutageo a răspuns:

Sunt multe variane, este posibil ca cineva sa fi spus lucrui urate despre tine sau ceva nu mai mergea intre voi(a gasit pe altcineva). Este posibil sa exagereze putin...GANDESTE TE CA NU TE MERITA! happy

| Măduleţu a răspuns:

Poi hai să-ţi zic ceva, ia sigur a cunoscut pe altcineva, asta e clar din ce mi-ai spus, ori dacă nu a fost minţită de cineva că ai făcut uh ceva greşit în viaţa sau că-ţi baţi joc de ia, în orice caz ia a greşit, după cum spui uh. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine stie ce poveste a fost sau cine ce ia povestit nu se stie daca regreta asta e ...si sora mea e despartita de fostul si au fost impreuna 2 ani si.si el inca mai incearca sa o cucereascalaughing dar nu are nicio sansa sora mea regreta si ea probabil cand simti o ura pentru cineva asa e regreti si nu-ti mai pasa de trecut si amintirile frumoase.ei bine eu nu sunt chiar asa nu stiu exact cum e dar nu te mai gandi la asta mai sunt fete...multe si asa depinde ce greseala ai facut si tu dar gandeste-te ca nutrebuie sa te opresti doar la una merici ceva mai multbig grin

| TeIubBah a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa treci mai departe... fete ca ia sunt multe. Sfatul meu: ar trebui ca inainte de a incepe o relatie cunoaste bine perosana

| GigiM explică:

PS: Va multumesc pentru raspunsuri!