| loving3112 a întrebat:

Sunt cu el de 2 ani dar sunt foarte geloasa, mai ales cand e la munca big grin Pur si simplu ma gandesc ca daca se impaca cu fosta lu prietena(au fost aproape 2 ani impreuna). Nu-mi vb de ea dar am impresia ca ea e un pericol pentru relatia noastra(orice fata de fapt)big grin Ma gandesc asa ca... daca apare una de care o sa ii placa mai mult decat de mine si el o sa cedeze? E adevarat ca de multe ori mi-a demonstrat ca ma iubeste si a facut anumite lucruri pe care nu orice baiat le-ar fi facut pentru iubita lui dar...am asa o teama sad Nu stiu cum sa scap de gelozie sad

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Gelozia asta de care e spui tu arată o lipsă de încredere. După doi ani ai trebui să ai mai multă încredere în el. Vorbeşte cu el despre fostele voastre relaţii, deschide subiectul pur şi simplu şi de acolo discuţia va curge happy. Cel mai bine e să discuţi cu el şi să-i spui asta, tot ce te frământă. Gelozia se rezolvă în 2. Baftă!