| andreii2 a întrebat:

Sunt cu o fata de 3 luni.Am iubit-o mult la un moment dat. Acum nu mai am aceleas sentimente puternice pentru ea.Ne certam aproape in fiecare zi de la tot felul de prostii si i-am spus ca asta m-a facut sa nu o iubesc asa mult..Acum ea spune ca nu am iubit-o si nu o iubesc deloc, k mi-am batut joc de ea..Cum sa vorbesc cu ea sau ce sa ii spun sa nu mai sufere? Eu nu as vrea sa ne despartim?
Ajutati-ma cu vreun sfat.

Răspuns Câştigător
| Roxana0606 a răspuns:

Ii este firca sa te piarda. Gandul ca o inseli o inebuneste complet!
Partea rea e ca nu are incredere in tine. Trebuie sa-i explici ca tu nu esti genu de baiat care se joaca cu fetele si ca daca tu nu o iubeai va desparteati de mult sau nu mai incepeati relatia!
Sa-i spui ca gelozia asta nu te face sa o iubesti mai mult! Te indeparteaza!
Si daca nu intelege atunci da-i putin din propria '' doctorie'' fa-i si tu cum iti face ea! Atunci o sa isi dea seama ca gelozia nu e buna!

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Mofturi feminine... vorba poetului"mai nu vrea, mai se lasa"!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Daca spui ca nu mai simti la fel ca la inceput pentru ea si v.ati certat putin acum e momentul sa aprindeti flacara din nou
arata. i ca o iubesti, ia. o in brate sarut. o cateva minute si vei vedea ca relatia voastra se va imbunatatii

| Roxana0606 a răspuns:

Daca spui ca va certati din orice are si ea o vina.
Cel mai bine e sa discutati serios! Trebuie sa-si spuna fiecare ofurile. Apoi sa gasiti o solutie pentru problemele voastre. Daca nu exista comunicare intre voi e exact cum relatia nu ar exista.
Si tu nu trebuia sa-i spui niciodata ca te-a facut sa nu o mai iubesti asa mult! Asta doare! Pune-te putin in locul ei ..sa-ti fi spus tie asta.
Discutati si luati o decizie!

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Roxana0606):

Crede-ma "ea spune ca nu am iubit-o si nu o iubesc deloc, k mi-am batut joc de ea"
l-o durut si mai rau, pune-te in locul lui sa-ti fi spus cineva asta!

| andreii2 explică (pentru Roxana0606):

E foarte geloasa.Imi spune ca ma dau la alte fete chiar daca nu vede nimic.doar daca afla ca in locul in care am fost eu a fost si o fata pe care am placut`o si am vrut sa fiu cu ea vara trecuta imi spune..usor usor am inceput sa ma satur sa imi tot spuna asta, fara sa fie adevarat...Eu am 19 ani ea are 17.

| Roxana0606 a răspuns (pentru andreii2):

Ii este firca sa te piarda. Gandul ca o inseli o inebuneste complet!
Partea rea e ca nu are incredere in tine. Trebuie sa-i explici ca tu nu esti genu de baiat care se joaca cu fetele si ca daca tu nu o iubeai va desparteati de mult sau nu mai incepeati relatia!
Sa-i spui ca gelozia asta nu te face sa o iubesti mai mult! Te indeparteaza!
Si daca nu intelege atunci da-i putin din propria '' doctorie'' fa-i si tu cum iti face ea! Atunci o sa isi dea seama ca gelozia nu e buna!

| eu4you a răspuns:

Eu zic sa nu o mai chinui daca tu nu o iubesti deloc...desparte-te de ea! E cea mai buna solutie. Daca nu o iubesti, nu ai cum sa fii impreuna cu ea.Singuratatea in doi e cea mai crunta.Succes!

| NeimaginabilA a răspuns:

Deopicei in orice relatie "indragosteala" trece dupa 3 luni-2 ani
Daca este dragoste adevarata nu veti lasa ca aceste certuri sa va aftecteze relatia voastra, dar daca nu puteti trece, pregateste-ti inima pentru ceva dureros.
Certurile apar in orice relatie, n-ai cei face, oamenii au opinii diferite, nu exista doua suflete clone.
Relatia depinde de cum va rezolvati certurile, incearca sa gasesti o solutie comuna impreuna cu prietena ta.