| Dalila_1325 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 8 luni m-a intrebat daca vreau sa ne incepem viata sexuala si am zis ca nu sunt pregatita si ii spun cand sunt pregatita si a fost de acord si eu i-am zis ca peste o jum de an sau un an si a zis ca nu o sa ma oblige sa ma culc cu el. sa jurat si a zis ca daca facem sex ne apropiem imi mult sa il cred?

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da e adevarat simtiti o atractie mai puternica unul fata de celalalt. faptul ca nu te obliga e bine asta inseamna ca tine la tine si ca iti respecta deciziile, bravo voua!

| valThina a răspuns:

Da o sa va apropiati si mai mult daca o sa iti incepi viata sexuala cu el.se zice ca primul baiat nu se va uita niciodata.e bine daca ai asteptat atat si ca el a fost de acord cu acest lucru.asteapta pana vei fi pregatita si psihic nu numai fizic, ca altfel, mai tarziu vei putea regreta.
nu ai precizat varsta dar iti zic ca mai devreme de 16 ani se spune ca nu ar fi indicat deoarece corpul tau nu este pregatit.
sper ca te-am ajutat

| mikuta a răspuns:

E bine ca te asteapta, cand o sa fi u pregatiata atunci sa va incepeti viata sexuala, si eu cu prietenul meu am un an si 4 luni si inca ma asteapta a zis ca ma asteapta cat vreau eu chiar daca eu am 18 ani si 24 dace te iubeste te asteapta