| fantasy01 a întrebat:

Sunt deprimata din cauza unui baiat pe care il iubesc foarte mult! Plizz ce sa fac ca sa nu mai fiu deprimata? Funda! Ajutor plss!

Răspuns Câştigător
| Madalina_8649 a răspuns:

Karina. nici un baiat nu merita sa suferi pentru el:* cred ca esti o fata desteapta si poti trece peste! Nu te mai gandi la elwinking

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Incearca sa gandesti cu capul nu cu sufletul. Cand gandim cu sufletul, de cele mai multe ori facem greseli majore. Nu fi trista, viata merge mai departe. Daca vei continua sa fii suparata Mos. Craciun, nu o sa mai vina. Traieste fiecare clipa de parca ar fi ultima. Nu te da batuta. Pa

| cOnTexT a răspuns:

Vroiam sa iti zic, dar mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea straight face! la 11 ani esti deprimata din cauza lu unu, doamne frate GENERATIA DE VIS!

| biBii07 a răspuns:

De obicei cel mai bun antidot in situatii de genul acesta este socializarea. In felul acesta descoperi si alte persoane cu care treptat il inlocuiesti pe el.

| bombolinna a răspuns:

Distrage'ti atentia.Iesi p'afara, prin parc, mall, nu stiu oriunde ca sa nu te mai gandesti la el.Incearca sa iesi cu alt baiat, pentru ca nu merita sa suferi pentru el!

Succes!love struck:*

| prietenoricand a răspuns:

Buna Karyna.
Ce s-a intamplat? De ce te consideri deprimata? Ce a fost intre voi si de ce s-a terminat?
Da-mi un mesaj te rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vb cu cineva sa te descarci / sa vb cu o pers care te intelege si a trecut prin asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suferi dupa el.Incearca sa il uiti.Trebuie sa gasesti pe cineva mai bun ca el. Timpul nu incremeneste, trece asta inseamna ca tu trebuie sa il urmezi.Succes in a gasi pe cineva mai bun ca el!

| Alexandra_9311 a răspuns:

Pai daca el nu-ti impartaseste sentimentele, singura solutie, dupa parerea mea, ar fi sa te ambitionezi sa renunti la el cu gandul ca mai sunt o gramada de baieti mai frumosi/inteligenti/draguti etc...

| deeutza24 a răspuns:

Buna! el te iubeste? sau nu stie de ceea ce simti pentru el?