| denisaalexandra18 a întrebat:

Sunt disperata m-am despartit de iubitul meu pentru un baiat care il plac...iar fostul meu iubit a fugit de acasa mi-e frica ca sa nu fi facut ceva.toti au aruncat cuvinte urate la adresa mea mau jignit au zis ca din cauza mea sa intamplat tot...va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac sa dau de el.Dau funda vreau raspusuri cat mai repede

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le zici celor din jurul tau ca nu ai nicio vina ca el nu intelege faptul ca s-a terminat intre voi, ca ceva nu a mai mers.
Din cate zici, eu cred ca oarecum ai si tu vina deoarece nu ai avut o discutie serioasa cu el in care sa-i spui ce s-a intamplat si ca de ce va despartiti.
Acum el vrea sa te intimideze ca sa te impaci cu el, ca vai doamne sa nu mai plece.
Cand reapare, vorbeste cu el si explica-i de ce nu mai vrei sa fii cu el!
Nu mai fii ingrijorata, si lasa-i pe ceilalti sa vorbeascawinking!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa lumea sa manance rahat iar ala daca pateste ceva si-o face cu mana lui si tu nu te mai baga in relatii amicale ca vezi in ce belele iesi mai tarziu asa cum ai patit acum, stai cu cel care il iubesti.

| neutrino a răspuns:

Tu ai fugit in bratele altuia si fostul a fugit de acasa? Ce legatura are una cu alta? Poate ca fostul tau "iubit" sarbatoreste pe undeva, cu cineva, evenimentul.

| Cristiann25 a răspuns:

Voi scrieti aici lucruri ca sa-l lase etc dar daca omul ala se omoara(sunt atatea cazuri care s-au intamplat) fata asta o sa-l aiba pe constiinta toata viata chiar daca spuneti ca nu e asa.Mereu o sa se gandeasca, ca din cauza ei s-a omorat un baiat si nu o sa mai fie la fel.
Nu e asa usor.E usor pentru voi sa vorbiti dar pentru el care probabil o iubeste e extrem de greu.
Astia care vorbiti aiurea cum ar fi ca pe voi sa va paraseasca iubitul/iubita pentru alta/altul?
E foarte dureros!
Sper ca pe viitor sa nu mai procedezi asa.Baiatul asta poate te iubeste foarte mult si nu poate fara tine, sa se gandeasca mereu ca te-a pierdut pentru ca ai plecat cu altul si intr-un moment in care nu gandeste ca mai sunt multe alte fete pe acest pamant face un gest oribil!
Te pup!

| vampir004 a răspuns:

Asa este cand iubesti pe cineva,acum serios si eu as face la fel ca el deoarece cand iubesti pe cineva rau de tot nu mai gandesti, nu-ti mai dai seama ce faci si din cauza acestor lucruri multi mor, tu nu esti de vina cu nimic dar ar fi trebuit sa vorbesti serios cu el ca nu-l mai placi si ca ai gasit pe altcineva nici tu nu ai procedat corect mi se pare ca l-ai cam folosit si te-ai indragostit de altu, e parerea mea ca tu ai gresit dar asta ehappy incearca sa-i dai telefon sau sa ii dai un mesaj sa va intalniti si sa vorbiti sau sa incerci sa-i spui sa vina acasa, stiu ca din cauza acestor lucruri multi mor si e chiar aiurea dar cand iubesti esti orb si numai tii cont de nimic

| denisaalexandra18 explică:

Multumesc mult ca m-ati ajutat am reusit sa vb cu el a venit acasa teafar..mam impacat cu el deoarece am obeservat ca ma iubestemult cu cel care ma place si-a batut joc de mine.....acum stiu ca acest baiat ma iubeste extrem de mult.multumesc pentru safatul care milati dat

| CrackZ0r a răspuns:

Pai... mananca pateu. La mine a functionat. big grin

| Voidwithin a răspuns (pentru CrackZ0r):

Da ce pateu imi recomanzi?