| BuffaloSoldier a întrebat:

Vreau sa ma despart de iubita mea si nu stiu cum...Suntem impreuna de aproape 2 ani si in ultima vreme vad ca ne cam tot certam din chestii banale...Ea nu vrea sa ne despartim si nu stiu cum sa ii spun, pls ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Buna stiu ca e greu dar e mai bine sa ii spui direct...eu anul trecut am fost cu un baiat care nu il iubeam practic am stat fortat cu el doar ca sa il uit pe celalalt, am asteptat momentul potrivit si fara sa o iau pe ocolite i-am spus in felul urmator "ne despartim pentru ca nu se mai poate relatia asta nu duce nicaieri". Deci fara sa o iei pe ocolite spune-i e mult mai simplu, in nici un caz sa nu ii spui in mesaje sau la telefon pentru ca e prea rece. Bafta

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cum au mai spus si altii, cel mai bine e sa ii spui direct, dar incearca sa fii totusi delicat. Am totusi si un alt sfat: inainte de a rupe relatia cu ea, gandeste-te foarte bine daca asta e ceea ce vrei cu adevarat, pentru ca e foarte posibil ca dupa aceea, daca te vei razgandi si o vei dori inapoi, sa nu nu te mai accepte ea, nici daca ii stai in genunchi si o spun din proprie experienta...am facut tampenia asta de vreo 3 ori cred, iar dupa una dintre acele fete si acum imi pare extrem de rau si imi vine sa imi dau pumni in cap pentru ca am parasit-o, desi a trecut mult timp de atunci.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adevarul in fata, este cel mai sanatos!

| Tabia a răspuns:

Nu uita ca e o chestie care lasa urme de durere. Aseaza-te cu ea la o convorbire. Spune-i ca doresti sa discutati despre voi. Explica-i tot ce simti si despre planurile tale, in sens ca ai de gand sa te desparti de ea. Cauta cele mai vagi motive care duce relatia voastra spre despartire, inclusiv si certurile. Lasa-te ascultat si ascult-o si pe ea, despre ceea ce-si doreste ea. Daca va mentiona ca nu doreste sa se desparta de tine ca te iubeste, atunci spune-i ca nu poti fi cu ea doar din motivul acesta. Atata timp cat nu o iubesti, iar veti fi impreuna, nu se va schimba nimic, adica nu o vei putea iubi, ci va duce la nervozitate, va inrautati situatia sise poate finisa cu mult mai dureros. Mai bine acum, decat mai tarziu, unde nu se mai poate repara nimic. Nu-i face promisiuni si nu disparea dinadins. Ramane-ti prieteni, insa asta va fi mai putin probabil. Nu-i spune aceasta chestie, adica sa ramane-ti prieteni, lasa lucrurile sa se acomodeze cu vor ele. Zii: ai tot dreptul sa ma urasti si nu iti voi subestima alegerea.
Daca ai undeva suspiciuni sau intrebari, scrie-mi in privat.

| BuffaloSoldier explică (pentru Tabia):

Multumesc mult de raspuns, imi pare rau am dat din greseala funda celuilalt... dar oricum iti multimesc mult de raspuns!

| Tabia a răspuns (pentru BuffaloSoldier):

Totul e bine.Nu conteaza acolo un amarat de funda. Sa-ti fie de folos raspunsul meu, si sa fie bine in continuare. Succese

| aRealShow a răspuns:

Salut, ar trebui sa ii explici cu frumosul ca nu mai merge, ar trebui sa o inviti undeva si sa pui in discutii faptul ca tie nu iti mai place de ea, sigur iti va spune:" Te iubesc mult si vreau sa fim impreuna in continuare!", ii explici faptul ca va certati din orice asa ca ii spui:" Ar fi mai bine sa ne despartim acum pentru a nu avea mai tarziu de suferit!". Sper ca te-am ajutat.

| KittyEmaaa a răspuns:

Of ce situație urâtă. Ascultă. Dă-i încă o şansă şi dacă te dezamăgeşte din noi despartă-te de ea. Pentru inceput fi rece nu mai răspunde la mesajr când vrea să ieşiți undeva spune-i că nu poți. Fă-ţi timp pentru alte lucruri ca să vadă singură că din cauza comportamentului ei tu te-ai răcit.