| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostita. Am realizat asta in noaptea de revelion. Eu nu mai am liniste, nu mai stiu ce e ala somn, nu mai traiesc ca un om. Pana acum am crezut ca este vorba de dorinta de razbunare, de ce? Pentru ca in urma cu 4 luni m-am culcat cu el. Iar pe urma nu m-a sunat. Eu sunt o persoana foarte orgolioasa, nu l-as fi sunat sub nici o forma. Avem prieteni comuni, inclusiv unul din prietenii lui cei mai buni e indragostit de mine si se straduieste sa aiba o relatie cu mine.
De acum 4 luni nu ne-am mai vazut. Am considerat ca poate asa vrea Dumnezeu din moment ce frecventam aceleasi locuri. Eu am plecat la petrecere pregatita pentru orice, mi-am luat o rochie scumpa, m-am aranjat frumos. El ajunge dupa miezul noptii la prietenul lui care e indragostit de mine si unde eu mi-am petrecut revelionul. Ne-am vazut pentru prima data dupa atat timp. Nu m-a recunoscut la secunda, dupa aceea ma privea oarecum socat, si eu. A aparut si prietena lui la petrecere (nu si-au petrecut revelionul impreuna) pentru 3 min impreuna cu o colega de-a mea. Nu o cunosteam dar am cunoscut-o in seara respectiva. La un moment dat vad ca se saruta. Nu stiam cum sa reactionez, am intors privirea. singurul lucru care i l-am spus toata seara a fost "aha" pentru ca el a raspuns la o intrebare care i-am pus-o prietenului lui ff bun. Nu incerc sa ma laud, dar vreau sa dau detalii, lui si de fapt tuturor le place cum dansez, asta l-a inebunit pe el de prima data, asa ca am inceput sa dansez in fata lui cu diferite persoane, am facut glume care nu i se adresau in mod direct dar l-ar fi afectat. Am incercat sa il fac sa se simta prost. Pe urma a urmat un moment care m-a inmuiat, el are o foarte mare problema cu alchoolul, nu e normal pentru cineva de 20 de ani sa nu stie unde se afla si pe unde pierde noptile din cauza alchoolului. Eu de altfel nu stiu cum de il accepta prietena aia a lui. Adormise la un moment dat si am ramas siungura cu el. I-am dat un mesaj, dormea. Cand s-a trezit s-a uitat la telefon insistent, la mine nu. Ei bine din momentul ala mi-a tot evitat privirea. Pana atunci ne mai aruncam cate o privire. La un moment dat am crezut ca o sa plece din cauza glumelor care le faceam, repet nu am vb niciodata de persoana lui, generalitati. A plecat asa abatut incercand sa ma evite iar, din momentul ala ma simt ca un nimic care respira. Ce sa fac? Eu il vreau foarte tare. Cum sa procedez? Am nevoie de idei. Subliniez, el la petreceri nu vine niciodata insotit si avem prieteni comuni care organizeaza des petreceri. Si mai subliniez ca eu sunt genul de persoana care considera ca un barbat nu ma poate face, gen eram foarte sigura ca eu nu ma pot indraosti, si ca banii sunt mult mai importanti decat dragostea. Sunt majora, pentru cei care sunt curiosi de varsta.

5 răspunsuri:
| lilstar a răspuns:

L-am intrebat pur si simplu : "ce faci? dormi?" si e posibil sa fie si orgoliul meu, nu stiu. ma simt ciudat ca nu il am si il vreau.

| angelfromabove a răspuns:

Pai fato problema ta e foarte grava. eu as face orce. de exemplu eu acum am gasit pe cineva pe net si nu conteaza pentru mine si eu daca nu ne-am vazut niciodat numai prin poze:d facem orce sa ne intalnim cat mai curand si facem orce sa stam impreuna. daca-l iubesti asa de mult, ai face orce, gaseste o cale sa-l iei sau cucereaza-l...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce i-ai scris in mesaj? de curiozitate. Eu nu cred ca te-ai indragostit de el, cred ca mai mult te simti prost din cauza ca ai fost cam nemernica cu glumele alea.

| andreea89_9301 a răspuns:

Cred ca il iubesti si trebuia sa ai grija.de cat timp erati impreuna? eu zic sa.l uiti nu te merita daca te.a lasat dupa ce s.a culcat q tine e un curvar scuza-ma ca vb asa dar asta e adevarul. mai bine iti gasesti un baiat cu care sa stai mai mult timp 1 an.si dupa daca esti sigura sa faceti dragoste. succes in continuare si anuntane si pe noi cand clarifici treaba q el sau cand hotarasti ce faci happy

| lilstar a răspuns (pentru andreea89_9301):

A fost imprudenta si din partea mea ca m-am culcat cu el, dar nu imi pare rau de asta, imi pare rau ca nu imi dau seama de ce trebuie sa fie totul asa de greu si nu se pot simplifica lucrurile dupa placul meu sad. Prietenul ala al lui tot incerca din greu, ca sa il fac putin gelos pe tipul pe care il plac m-am prefacut ca am o relatie cu prietenul lui. Eu am ramas la prietenul lui acasa. Probabil el crede ca m-am culcat cu ala, dar as vrea sa ii vad reactia cand o sa afle ca nulaughing Iti multumesc pentru sfat. o sa mai revin cu noutati.