| ElenaMari a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu un baiat de 3 ani. Ei bine, inainte sa fie cu mine i-a placut muult timp de o fata. Ieri am facut-o curva si panarama pe acea fata nu mai stiu cum s-a ajuns sa luam vorba de ea… dar el a aparat-o intruna in fata mea a spus ca nu e asa, ca nu o cunosc destul de bine sa o fac asa si etccc. A preferat sa plang eu decat sa nu ii mai ia apararea ei. Si nu era nimic daca ii lua apararea asa tuturor fetelorlaughing)) gen mie imi spune ca am mentalitate de nebuna, ca sunt proasta etc (ma jigneste) dar pe mine nu ma lasa sa jignesc acea fata. Simt ca ocupa un loc special acea fata deoarece nu m-a lasat sa o jignesc asa, el nu mai vorbeste cu ea dar totusi i-a luat apararea mai mereu. A da si am intrebat frate fata aia are vreun defect? Si a zis ca nu stie laughing)))) mdalaughing)))

Răspuns Apreciat de Editori
| Ilincoana a răspuns:

E clar ca nu sunteti ok unul cu altul, cel putin in momentul de fata. Trecutul lui cu tipa respectiva iti starneste insecuritati pe care ai vrea ca el sa ti le valideze dar nu o face pentru ca nu poate, altfel s-ar minti singur. El a placut-o si da, are un loc special in inima lui, din pacate. Nu poti schimba asta ceea ce e de inteles de ce te enerveaza situatia. Nu a fost deloc ok ce ai facut si nici ce a facut el/ce face el in continuare. Cand esti impreuna cu cineva, daca nu iti faci partenerul sa fie sigur pe faptul ca tu esti unicul lui interes romantic, n-are niciun rost sa va bateti capul unul cu altul. Nu e ok sa jignesti nicio fata asa, nu esti intr-o pozitie superioara ca sa iti permiti sa o faci curva si panarama, mai ales ca l-ai lovit unde stii ca doare. Daca era si el mai matur emotional, ar fi inteles de ce ai spus-o si de ce ar fi trebuit sa procedeze altfel. In situatia ta, in pozitia ta, eu nu as mai putea sa il vad la fel dar si in pozitia lui, nu as mai putea sa te vad pe tine la fel. Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, e super dureros, si eu am trecut si as fi preferat sa nu-l mai fi cunosc decat sa trec prin asta. Ti-a invalidat insecuritatea si te-a luat de proasta. Tu ai jignit fara rost. Nu o sa mai fie la fel de acum intre voi, sper sa iti dai seama ce sa faci. Sper sa te respecti pe tine mai mult in asa fel incat sa iti dai voie sa pleci si sper sa fii si tu la randul tau mai respectuoasa fata de femeile care nu ti-au gresit tie cu nimic, nu poti schimba trecutul lor.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar care-i intrebarea...sau voiai doar sa ne spunem parerea cu privire la toata situatia asta? happy

| AnotherGirl a răspuns:

E nasol că te jignește și ar trebui să te pună pe gânduri. Totuși, de ce simți nevoia să jignești alți oameni la rândul tău? Tu te-ai simți ok dacă cineva te-ar face panaramă și curvă și nimeni nu ți-ar lua apărarea? Și de ce mai aduceți în relație astfel de chestii? Nu mai dezgropați morții.

Also, mi se pare de bun simț să nu-ți jignești foștii/fostele. Până la urmă tu ai ales să stai cu ei/ele. De ce să arunci cu gunoi acolo a fost iubire cândva?

Dacă voi vă despărțiți și o altă tipă zice despre tine că ești o curvă și o panaramă ce ai prefera? Ca el sa te respecte în continuare și să-ți ia apărarea sau să îi spună că are dreptate?

Maturizați-vă!

| RAY a răspuns:

Tin sa ii dau dreptate, ce ai cu fata aia, sunt 3 ani, stii ca nu te inseala, las-o in pace, a fost recutul lui, ai borderline

| Violleta2022 a răspuns:

Foarte urat ce ai facut!
Daca maine, o femeie oarecare te face pe tine curva si panarama, crezi ca iti va face bine si te vei bucura?

Iarta-ma, dar comportamentul tau nu este unul normal si nici sanatos, iar aici baiatul are foarte mare dreptate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ce vrei? O relație cu el sau să vă ciondăniți?

| mihai69 a răspuns:

Și întrebarea ta este?

| Mosotti a răspuns:

Pai cum esti daca ai insultat-o pe aia care nu ti-a facut nimic?
A proceat normal gagicu tau. A preferat sa plangi pentru ca ai meritat.
Are dreptate, tu nu o cunosti ca sa zici de ea asa ceva.
Adev e ca esti cam nebuna, te insulta pe drept. De ce sa te lase sa insulti o fata care nu ti-a facut nimic?

| Goete a răspuns:

"Sunt intr-o relatie cu un baiat de 3 ani."
- Eu nici nu citesc mai mult pentru ca nu imi pot imagina cum poate fi cineva atat de pervers(a), pedofil(a) sa aiba o - zice - Relatie - cu un baiat de 3 ani!
Un bebelus, practic

| ElenaMari explică (pentru Goete):

Da, sunt "pedofila/perversa" - baiatul are 22 de ani, probabil ti-ai dat si tu seama ca nu are 3 ani dar de ce sa nu iti bati putin joc pe chestia asta... Do something with your life

| VoidEternal a răspuns:

Pai e simplu. Daca chiar o cunoști și ce ai spus este justificat atunci el a exagerat. Daca nu, tu ai exagerat. ¯\_(ツ)_/¯

| VoidEternal a răspuns:

Daca te aștepți să ți se dea dreptate doar pentru că ești într-o relație cu un om, atunci trebuie să îți schimbi modul de a gândi.

| haileewatson a răspuns:

Urat din partea ta ca ai facut-o curva si panarama fara macar sa o cunosti. Daca cineva il jignea asa pe un baiat din trecutul meu de care am fost indragostita, si eu as fi fost suparata laughing nu e bine nici ca te-a jignit inapoi pe tine. Cred ca sunteti amandoi imaturi.

| anonimuIl a răspuns:

Nu te iubește și acum e cu tine până va găsi una care să fie ca aia pe care a iubit-o mult.

| ionur a răspuns:

-_-

| Anonimalex6996 a răspuns:

Hei. Sincer iti spun, prin simplul fapt ca te jigneste, nu ai ce cauta langa el. Oricat de mare ar fi iiubirea ta fata de el, nu exista si nu are nnici un drept sa te jigneasca.
Pe langa asta, odata ce ii ia apararea si mai stii ca a fost mult timp indragostit de aceea fata, inseamna ca in sufletul lui inca este ceva. Putea pur si simplu sa zica sa inchideti subiectul ca este de ordinul trecutului.