| soby47 a întrebat:

Sunt la liceu si de curand m-am intalnit cu o fosta colega de generala, m-am bucurat am salutat-o si apoi pauza ca in afara de scoala ( subiect enervant si plictisitor ) nu aveam ce sa o intreb! Nu am mai vazut-o de 2 ani si nu mai stiam nimic despre ea. M-am simintit nasol, eu ca baiat taceam ( ea la fel) si nu stiam ce sa vorbesc!

Voi ce vorbiti cand va intalniti cu persoane pe care nu mai stiti nimic de ele?

4 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Poti alege partea plictistoare: sa o intrebi ce a facut in cei 2 ani, despre prieteni comuni etc. Sau partea interesanta: sa vorbesti ca si ceilalti prieteni ca si cum nu a fost o perioada de absenta.

| soby47 explică (pentru Asiryx):

Bun, bun dar ce laughing?! adica incep
-salut
-ce mai faci?
-bine tu?
-tot
- [end conversation] laughing)

| Asiryx a răspuns (pentru soby47):

1.Daca planuiesti/gandesti ce sa spui vei ajunge intr-o mare pauza de tacere.
2.Fi spontan : buna -buna -imi place tricoul/ai buzele misto/wow sutien negru (poti spune ORICE) sau daca esti mai timid : ce faci? - eu merg la magazin, hai cum mine sa imi iei ceva. Orice glumita orice vorba orice sunet va fi acceptat de ea, pentru ca sunteti prieteni vechi, daca vei face ceva ciudat ea nu se va speria pentru ca stie ca esti de treaba. Deci nu ai motiv sa te ingrijorezi! Doar spune ce iti vine. ABSOLUT tot ce vine. Bafta cu ea!

| hitman112 a răspuns:

Nu conteaza ce vorbesti cu ea cat timp nu o plictisestiwinking