| anonim_4396 a întrebat:

Suntem de doar 5 luni impreuna, planuim o relatie lunga, fericita si perfecta pentru amandoi.
Pentru asta l-am rugat sa aiba mai multa incredere in mine si sa vorbasca totul cu mine, cum fac eu. Mi-a spus ca vrea sa-i vorbesc 2 min despre tot ce simt in legatura cu noi si de bine, dar si de rau, ce ma deranjeaza - absolut tot ce gandesc.
I-am spus ca am nevoie de timp sa-mi aranjez gandurile, mi-a zis ca vroia un raspuns pe moment, nu-l ajuta cu nimic daca i-as raspunde maine, era unica sansa, nu mai vrea sa auda raspunsul.
Acum s-a suparat, mi se pare stupid, copilaresc, inca vorbim, insa il simt rece. Nu am simtit ca pot sa fac asta, trebuia sa inteleaga, nu-mi gaseam cuvintele. L-a deranjat fiindca a mai cerut asta si altor iubite si n-a fost niciodata refuzat.
Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare ca forteaza lucrurile, trebuie sa inteleaga ca nu esti o papusa si ca ai poti da raspunsuri la comanda, cat despre racirea lui mi se pare doar un motiv pentru a pune distanta intre tine si el, cand se plictisesc baietii nu prea mai ai ce face. Succes si multa iubire

| belysa a răspuns:

Parera mea este,ca si el are dreptatea lui, daca vrei o relatie de lunga durata si deschisa trebuia sa-i raspunzi, chiar daca nu erau cuvintele potrivite, dar era satisfactia ca i-ai raspuns la intrebare si ca te intereseaza de el.Da intr-adevar, nu trebuia sa supere daca nu i-ai raspuns pe moment cum si-ar fi dorit el, totusi presupun ca nu mai sunteti copi.Cred ca ar trebui sa stai de vorba cu el serios,si sa redeschizi subiectul fara ca el sa-si dea seama,astfel incearca sa-i dai un raspuns cat mai clar sa-l impaci, si daca va iubiti incercati sa comunicati cat mai mult, asa o sa va descoperiti unul pe celalalt, dar nu mai ezita sa-i raspunzi cand te intreaba ceva, ce are legatura cu relatia voastra, asa vei evita astfel de suparari..Succes

| lavyyyyyy a răspuns:

Cred ca el nu a inteles suficient de bine cea ce vruiai tu sa ii transmiti atunci poti sa te reorientezi spre o noua abordare si redeschidere a discutiei si sa ii explici mai amplu ce vruiiai atunci sa ii zici atunci cand avem un anumit timp din frica de a spune toate lucrurile rapid ni se incurca cuvintele fa-l sa se simta sigur de dragostea ta si daca el tine le tine sigur te va intelege poate celelalte iubbite i-au dat un raspuns suferficial ..in 2 minute nu poti spune prea multe iubirea face timpul si eu sunt intr.o relatie si am nevoie de zile intregi doar pentru a spune o singura fraza si nici atunci nu sunt inteleasa daca nu o sa ii treca supararea nu te supara dar cred ca nu te intelege nu intelege ca acolo unde este iubire trebuie sa existe comunicare intelegere si ca timpul nu ar trebui sa fie o problema sau el este un tip pentru care vorbele au valoare asteapta un TIMP sa vezi cum o sa evolueze multa bafta :* si sper sa iti fie de ajutor raspunsul :*

| iordiana2012 a răspuns:

Pai adevarul e ca genul asta de relatii nu tin prea mult daca el este asa, el trebuie sa inteleaga si sa aiba rabdare daca vrea o relatie serioasa si, si tu ar tebui sa ii explici ca daca ai nevoie de timp pentru a te gandi nu inseamna ca il refuzi, poate ar trebui a vorbesti sincer cu el sa ii spui ce crezi despre asta