| dydyyyy a întrebat:

Suntem impreuna de 5 ani jumatate.am trecut prin multe impreuna...insa el imi spune mereu sa ma schimb ca sunt prea impulsiva si ca am "gura mare" laughing poate ca are dreptate in unele cazuri dar si el imi da motive sa fiu asa.

vreau si eu cateva sfaturi cum sa ma port.sa fiu mai indiferenta? vreau sa prinda iar drag de mine ca la inceput happy :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu indiferenta o sa-l pierzi, nu o sa-l castigi. Incearca sa vezi unde gresesti, fara sa-ti cauti scuze pentru greseli. Faptul ca simti tu ca iti da el motive nu este o scuza suficienta pentru a avea "gura mare". Fii mai calma si mai inteleapta, gandeste de 10 ori inainte sa vorbesti o data. Uite, eu daca am ceva sa-i reprosez sotului meu, aman discutia 2-3 zile. Daca dupa cele 2-3 zile mi se pare inca important, discutam, daca mi se pare ca nu e important, renunt la reprosuri. FFiindca pana la urma n-o sa-l necajesc cu ceva atat de minor incat trece in cateva zile. Incearca si tu, e util si te va face sa te placi mai mult tu insati.

6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Sa stii ca la toti baietii le plac fetele care vorbesc putin zambesc des, si iubesc bine!
Cele mai frumoase fete sunt cele tacute, sincere, si misterioase.

| Danysan a răspuns:

Ca sa prinda drag de tine nu are legatura cu faptul ca ai gura mare laughing. Aici e vb de sntimente.Ce nu te iubeste sau care e problema -Voi fetele niciodata nu sunteti multumite cu ce aveti :.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Danysan):

Ce vorbesti ma, ai sta langa o "moara stricata"?

| Danysan a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Totu se repara ma -Cat despre iubita -gasesti tu o metoda!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Danysan):

Sa te fericeasca Dumnezeu cu o soacra asa, sa vedem cum o dai la pace laughing

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Chiar daca el iti da motive trebuie sa lasi de la tine, de ce nu discuti cu el banuielile tale? comunicare este una dintre punctele forte intr-o relatie, daca esti prea posesiva, prea geloasa, mergi la medicul psiholog ca ai poti imbolnavii si pe cei din jurul tau nu doar pe tine