| Marius22222222222 a întrebat:

TPU ce parere aveti despre copiii din ziua de azi? EU la 15 ani invatam pe rupte. Azi copiii de 15 ani au in cap doar sex si preejaculare

Răspuns Câştigător
| Avarya a răspuns:

Așa și eu. Dar generațiile se schimba din ce in ce mai mult, asta e realitatea. Pe timpuri, fetele erau măritate la 15, nu știu ce e mai rău.

56 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Tâmpiți, ratați și distruși

| Peachdelight a răspuns:

La fel și eu la 15 ani încă ma jucam cu păpușile și ma uitam la desene. Noi am avut o copilărie frumoasa, inocenta, am știut ce e aia copilărie. Generațiile din ziua de azi ce sa mai zic, tehnologia consider ca e toată problema. Prea multă libertate, părinți care nu știu sa fie autoritari dar bine intr-un sens bun. Ma gândesc serios daca vreau copil sau nu in viitor tocmai din cauza asta, ca lumea nu devine un loc mai bun.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Si in generatiile trecute se facea sex la 15 ani, doar ca nu se vorbea despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea, toti tinerii ăștia "needucati " sunt rezultatul neglijentei din partea adulților. Ar trebui să informeze copiii mai bine in legatura cu sexul. Copiii sunt doar niste victime. Eu de ex, am aflat de sex cand ma jucam Barbie pe net....pt ca ce sa vezi, printre jocurile inofensive pentru copii de 6 ani erau si jocuri pentru adulți. Nu mai zic de faptul că atunci cand vrei sa vezi un film online, e inevitabil sa nu apara si ceva cu tentă sexuală. Ei doar au nevoie de ajutor pentru ca sunt in formare si nu pot discerne ce e bine si ce e rau. Sexul până la urmă e o plăcere, însă ei nu cunosc si consecintele. Toti adulții care spun că pe vremea lor nu exista asa ceva, ar trebui să conștientizeze că pe vremea lor NU EXISTA INTERNET SI NICI ATATEA ISPITE LA TOT PASUL.

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Sper sa fiu tata de fata. Caz de la 10 la 18 ani duc saptamanal la ginecolg. Si daca aflu ca nu mai e Virgina... Acolo de termina tot

| Unsfatbun a răspuns:

Salut Marius! La 15 ani, dimineața mergeam la școală, iar după amiază și în weekend munceam să-mi câștig pâinea. Am rămas orfan de la 10 ani, fiind cel mai mic din cei 7 frați. Tatăl meu, persoană cu handicap gradul 2, ne-a pus la punct, așa cum a putut. Visam tabla înmulțirii, desenam harta României și a Europei. Știam toate steagurile țărilor din Europa și capitalele lor.
Mergeam 5 km până la gară, mergeam 17km cu trenul, apoi, după ce cobotam din tren mergeam alți 4 km. Dus-întors mergeam 18 km pe zi. O nimic toată!
Nu m-am plâns, am scris ceea ce am fost și am trăit. Cu siguranță că au fost alții și mai amărâți ca mine.
Copiii nu au nicio vină. Părinții lor trebuiesc puși la zid. Educația se face acasă, nu la școală.
Toate cele dorite!

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

In ce sens se termina tot? O dai afara din casa?

| Marius22222222222 explică (pentru Unsfatbun):

Nu frate. Nu au parintii vreo vina. Ci stati. Ca daca ii dai o palma te reclama. EU am fost crescut Intre golani si stiu ce inseamna

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Nu. Pana l 18 ani e pe numele meu. Daca sa zic ca la 15 ar face sex pana la 18 ar trece ca 20 de ani, nu ca 3

| Peachdelight a răspuns (pentru Unsfatbun):

Dragul de tine. Ești un exemplu pentru mulți dintre noi!

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Nu. Nu sunt exemplu pentru nimeni

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu prea înțeleg ultima parte. Și acum mai ești "golan"?

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Am vrut sa. Zic ca si la cum part Paine as fi cu ea. Acum nu e ca mai sunt sau nu Golan dar am trecut prin ffff multe

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Cumparat*

| Unsfatbun a răspuns (pentru Marius22222222222):

Păi te contrazici singur, prietene!
Zici că s-a terminat totul dacă nu mai este virgină fata, și-mi spui că tu nu ai avea nicio vină in asta?
Prin formarea și educarea unui viitor om NU ne rezumăm la violență.
Iar dacă spui că ai fost crescut între golani, ai văzut de toate, dacă zici că știi ce înseamnă?

| Marius22222222222 explică (pentru Unsfatbun):

Frate am dormit Intre toti in autogara. Deci da am vazut de toate

| Marius22222222222 explică (pentru Marius22222222222):

Intre hoti. Scuze*

| Sofer a răspuns:

E fix problema lor ca fac ei sex.

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

Nu știu cum e asta "ca și la cumpărat pâine" oricum nu îți pierde vremea cu mine laughing))

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Puscarie acasa

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

Acum zici tu dar eu cred ca in momentul când ai un copil totul se schimba, cel puțin eu asta consider. Mereu am zis și eu ca nah copilului nu am sa-i fac toate mofturile nu am sa fac aia și aia dar la o adică nu cred ca as putea sa ii spun nu. Așa și tu mai ales ca fetele sunt mai apropiate de tata și băieții de mama.

| Unsfatbun a răspuns (pentru Peachdelight):

Așa au fost timpurile, iar ceea ce sunt și ce am i se datorează eroului meu!

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Tocmai ca de printesa Lu tata nu se ia nimeni

| Peachdelight a răspuns (pentru Unsfatbun):

Normal ca totul i se datorează eroului tău. Nu vezi ca sunt pe aici oameni care se plâng ca nu au avut femei și prostii din astea și oameni ca tine care înfrunta viața și nu se lasă bătuți. Asta îmi place cel mai mult la un om. Pofta de viața, dorința de a lupta. Deci felicitările mele și fain ar fi ca mulți sa fie așa ca tine.

| Marius22222222222 explică (pentru Unsfatbun):

Nu sunt un exemplu. Dar stiu ce e aia viata

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Chiar daca sunt sau nu Golan brigada va ramane. Pentru ca Asa am crescut

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

laughing) ai brigada?

| Marius22222222222 explică (pentru Peachdelight):

Am mancat la restaurante si la spital. Brigada nu inseamna doar viata roz

| Peachdelight a răspuns (pentru Marius22222222222):

Ai putea sa scrii o carte.