| anonim_4396 a întrebat:

Sall lume..nuj ce sa mai fac.sunt asa de singur asa de.si totusi voii fetele nu credeti ca si un baiat poate suferi, nu stiu ce sa mai fac cu EA, o fata care am iubit-o muuuult si cred ca si acum de fapt nu mai stiu ce e in capul meu..suntem despartiti dar..am jurat ca nu o sa mai vorbesc cu ea si ca nu o sa mai stau cu ea.dar aseara am vazut-o cu un baiat ..prietenu ei, eu a trecut o luna si nu ma mai gandeam la ea dar uite ca aseara mi-a trecut toate amintirile frumoase prin fata ochilor...si mi-a venit un offf..mare ca uite cat as face nu pot sa o uit chiar daca eu zic ca gata sa terminat dar inima mea face ce vrea.
((((crying( pff nu stiu ce sa mai fac.si baiatu ala nu e de ea,ea il iubeste si prostu ala o face sa sufere, roata s-a intors de miii de ori dar ea are un orgoliuu.(((( in final nu stiu ce sa mai fac, nu mai vreau sa ma mai umilesc.dar.((cryingcryingcryingcryingcrying(

Răspuns Câştigător
| Cherry13 a răspuns:

In primul rand: I'm sorry. puppy dog eyes
And... Eu zic sa gasesti pe cineva cute~ cu care sa-ti petreci timpul. Incarca-ti "agenda" cu anumite lucruri ce iti fac placere like: cititul, un sport, iesirile in oras, desenatul. Or something like that. Si... Altceva foooarte important; Ciucalata. Sau, efectul de placebo. Pacaleste-ti intr-un fel mintea cu anumite placeri (ca ciocolata pentru mine) astfel incat sa treci mai usor. Acum e o perioada sensibila; ar fi bine sa ai in jurul tau oameni pozitivi, care sa te ajute si sa nu te critice. Si chiar incearca (metoda e veche) sa gasesto o alta fata ce poate iti ia gandul. Nu neaparat o relatie stabila sau pentru care sa ai sentimente ci o fata care sa o inlocuiasca pana ce sufletelul tau fragil va fi vindecat. O persoana care sa te asculte; trebuie sa vorbesti mult cu cineva care te poate ajuta si iti poate da sfaturi. Cel mai bine e sa stai cu persoana care tin la tine si sunt dispuse sa te ajute. Acum ai cel mai mult nevoie de sprijin asa ca incearca sa vorbesti cat mai mult. Si vorbeste despre ea; despre ce a fost, despre cum este, despre tot ce e legat de ea. Cateodata sa ne plangem cuiva face bine. (Avertisment! Alege bine persoana cui vrei sa te destainui)
O alta solutie ar mai fi sa iti gasesti o pasiune careia sa te dedici. Daca esti talentat la ceva incearca sa cultivi acel talent. Nu uita insa de socializare. Sa te desprinzi de lume nu e o idee buna. Aplica tratamentul asta bazat pe dicutii, mici delicii si timp pentru tine si, dupa un timp (cand te simti tu pregatit), invit-o pe fosta undeva ca sa vezi daca merge. La mine a mers, sa stii.
Si legat de ce ai spus; eu stiu ca si baietii sufera (desi sunt fata) insa majoritatea nu arata.
So... Astept rezultatele "tratamentului" recomandat de mine si mult succes. ^.^

| cosmintudor9777 a răspuns (pentru Cherry13):

Deci.uh zici ca sa ii acor indiferenta.

| Cherry13 a răspuns (pentru cosmintudor9777):

Nu neaparat indiferenta, dragule. Dar ia-ti un timp doar pentru tine. Lasa-te rasfatat de faptul ca esti singur si profita de asta. Iar timpul va vindeca si totodata, daca vei reusi sa fii optimist si pozitiv, totul va trece si mai usor. kiss

| cosmintudor9777 a răspuns (pentru Cherry13):

Mersi pentru sfat...da-mi idu tau sa mai vbm happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ce baiat bun a pierdut fata aceasta!