| mamy a întrebat:

Trei luni am umblat cu un tip! Sex, iubire, totul foarte intens! era foarte indragostit de mine! Ne-am certat intr-o zi, iar dupa cateva zile am aflat ca avea alta, noua! Dar dupa vreo 3 saptamani, am aflat altceva! Paralel cu mine, avea o relatie de 5 ani, cu o fata plecata in alt oras, la facultate! adica, cu amandoua sex, iubire, cuvinte dulci!(am vorbit pana la urma cu prima!). Asa ceva nu am mai intalnit, poate in filme! M-a afectat psihic, cand am aflat! Si acum is oarecum socata! NU POT INTELEGE ce-a fost in mintea unui astfel de om? Si de ce totusi paralel, cu amandoua?

10 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Buna, uite ca asa ceva e posibil, sincer sa-ti spun am fost si eu un astfel de ticalos, ca oficial eram cu 3, iti imaginezi? insa tin sa precizez nu eram in nici o relatie serioasa, doar ca eram boyfriendul la cele 3 fete big grin, si am ajuns la o asa etapa ca mi-am gasit in sfirsit aceea pentru care fac orice, numai ca s-o fac fericita, si multumesc lui Dumnezeu pentru asta. La sfirsit iti pot spune ca baieti din astia ai sa mai intilnestiwinking la sigur, numai ca fa-ti si tu un test care-l aplici, si-l scoti la ape curate pe baietei happy

regis
| regis a răspuns:

Poate ca omul nu a hotarat inca sa isi dedice dragostea unei singure femei, iar daca a dat de inteles asta atunci chiar ai dreptate sa fii afectata.
Totusi unii spun ca fidelitatea reprezinta lipsa ocaziilor favorabile, iar la multi este valabil acest principiu. Si pentru ca am avut discutia asta la o cu totul alta tema, reamintesc ca "multi" nu este egal cu "toti".

| georgiana a răspuns:

De ce? intrebare dificila, doar el stie cu adevart raspunsul.Eu ma intreb cum se impartea, cum reusea? oare putea sa doarma noaptea? saracu, cata bataie de cap.Stai linistita ca ulciorul nu merge de multe ori la apa!

| anad a răspuns:

Ce a fost si este si in mintea unuia care are si sotie si amanta!(pentru astfel de oameni nu are nici o valoare o hartie chiar si contract de casatorie fiind!)Nu au caracter, nu au respect, nu le pasa si nu iubesc pe nimeni! Sunt egoisti, infatuati(pot si li se permite orice ). Sper ca dispretul pentru. un astfel de om sa te vindece!

| r8driver a răspuns:

De ce...pentru ca intre doua nu te plouarolling on the floor

| angella1972 a răspuns:

Nu te-ai gandit ca poate chiar a fostindragostit de tine, dar problema e ca o legatura de 5 ani nu se rupe usor...desi ar fi mai cinstit s-o rupa, daca tot umbla din floare in floare. poate cu tine a fost scanteia care aprinde focul, dar cu cealalta a fost lemnul care-l intretine...se intampla, dar hai sa stergem cu buretele, vrei? cauta-ti un baiat dragut si romantic.

| lumylumy a răspuns:

Pai ai sa mai gasesti mamy nu este el primul si nici ultimul. a vrut sa profite de tine este invatat cu astea, scuze daca am fost prea dura cu u.

Răspuns utilizator avertizat
| bittersweet a răspuns:

Pentru ca cealalta era in alt oras. Si nu avea in fiecare zi "sex, iubire si cuvinte dulci" tongue

Oricum, e in natura lor de baieti/barbati sa fie poligami. Desi recunosc ca sunt si exceptii.

| mamy explică:

Ciudat, vorbind cu fata cu care a fost 5 ani...iesea exact timpul cand dormea mai repede, sau cand el cica se culca la 8 jumate seara, si de fapt venea la mine, si parea asa fericit ca ma vedea, indragostit, dadada! Dar legand firul povestii, omul traieste printre minciunile lui! Dar toate trec! Interesant e ca mie chiar imi placea, era dulce, frumusica, asta este!