| cristinutza20003 a întrebat:

Uitati am o intrebare foartw importanta, eu si cu iubitul meu am facut de mult sex neprotejat dar de fiecare dat mi-a venit memstruatia, iar odata cand l-am facut eram dezbracat, si si el, iar cand mam asezat pe el, el inainte a ejaculat dar, l-am supt, cum sa zic mai altfel, si dupa asa din greseala mam asezat pe el dar penisul lui nu a intrat in vaginul meu, ci doar sa atins ma sus de vagin, si eu l-am sters, si acum am citit articole, cum pot sa raman gravida si semnele de gravida, si cum le.am citit ma simt rai, am greturi, dar inainte n-am avut

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Printre acele articole pe care zici ca le-ai citit, nu ai gasit si informatia exacta privind procesul exact al procreerii umane? Fiindca ar fi fost bine ca inainte de a intretine contacte sexuale neprotejate, sa fii corect si precis informata in privinta modului de formare a sarcinii. Trebuie sa stii ca sarcina nu se poate forma oricand, oricum, in orice conditii sau din orice; in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se petreaca in acelasi timp, sa se produca simultan/concomitent. Pentru a nu avea nici dubii si nici dureri de cap te-ai intrebat macar chiar si o singura data daca in cazul tau si mai ales in acel moment a fost indeplinita urmatoarea conditie principala : 1-) In primul rand pentru ca o fata/femeia sa poata sa ramana gravida CONDITIA PRINCIPALA si OBLIGATORIE care trebuie indeplinita este aceea ca sexul sa fie intretinut intruna din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual situate dinaintea zilei de ovulatie, sau in ziua ovulatiei cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. De asemenea chiar si din pura curiozitate ti-ai facut macar un singur test de sarcina? Sanatate!

| cristinutza20003 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am facut, test de sarcina, penteu ca sunt minora si mi-e frica ca parintii mei sa nu aflw adica am 16 ano, dar umblu des la toaleta dar adevarul este ca sunt si racita, si poate de aia, dar tot am frica ca sunt insarcinata,

| Kimball a răspuns (pentru cristinutza20003):

Daca tie asa frica sa nu ramai gravida de ce faci sex neprotejat sunt asa scumpe prezervativele?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| LoveSleep a răspuns:

Aoleu, gramatica laughing

| ShamelessQboy a răspuns:

Deci dacă sperma nu a ajuns în păsărică, nu ai cum să rămâi însărcinată!