| anonim_4396 a întrebat:

Un coleg de clasa pe care l-am cunoscut acum doi ani se da la mine dar nu stiu cum sa ii zic ca nu il plac fara sa stric prietenia cu el? El crede ca suntem mai mult decat prieteni dar eu vad altfel lucrurile.Acum nu mai vorbim de doua zile din cauza altui coleg. El crede ca colegul respectiv are o relatie cu mine si mi se pare ca e foarte suparat.Cum ma pot impaca cu el? PLS ajutor!

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Pai in primul rand explica-i foarte clar ca nu ai nicio legatura cu acel coleg iar apoi spune-i ca nu vrei sa risti prietenia voastra pentru o relatie. uite daca baiatul nu este uratel poti incerca sa profiti de oportunitate si sa ai un fan insa ai grija sa nu iasa mai mult incearca sa nu-i dai niciun indiciu cum ca ti-ar placea de el...ai grija insa:nu te juca cu sentimentele lui

1 răspuns:
| laugh a răspuns:

Stii sigur ca te place? Intreaba-l de ce e suparat pe tine.
Nu ii spune in fata "nu imi place de tine!" Vorbeste cu el acorda-i atentie... dar vezi sa nu intinda coarda prea mult...