| SabinaSabb a întrebat:

Uneori îmi vine sa-i fac oral iubitului meu, dar îmi e teama ca apoi va crede ca am mai făcut de vreau sa-i fac lui si va rade si probabil își va schimba părerea despre mine. Eu nu am făcut niciodată pentru ca nu am fost așa îndrăgostită de nici un baiat, la el pur si simplu simt nevoia sa-i fac asta. Si ieri m-am abținut mult rau sa nu încerc, eu sunt la menstruație si ne-am sarutat, se excitase rau dar evident ca nu puteam sa facem sex, îl simteam cum nu mai putea si îmi venea sa-i fac oral. Pur si simplu ma excita pana si gândul ca îi fac asta. Sa încerc sa-i fac sau sa-i spun? Voi băieți ce parere ați avea dacă iubita voastră v-ar face oral așa fără sa ii cereți? Adica știu ca v-ar placea, dar totuși ar fi acolo niște gânduri care v-ar face sa va schimbați părerea despre ea? El mi-a făcut oral prima data, pentru ca am fost virgina si nu prea ma udam si la el a fost prima data cand a făcut, apoi a început sa îmi facă din ce in ce mai des si mai mult, de la un timp s-a oprit si nu îmi mai face dar acum vreau eu sa ii fac. Cum sa fac?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un hand-job cred că n-ar refuza

| CIaudiu a răspuns:

Spune-i direct ca vrei sa-i faci bIowjob. Nu va refuza si nici nu va gandi negativ in privinta ta. Nu are de ce sa faca asta. Daca te va intreba daca ai m-ai facut-o, ii poti spune cu cea mai mare certitudine ca nu ai mai facut-o enuntand in continuare si motivele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte...nu este nevoie să faci asta. Nici nu o văd ca pe o exprimare a iubirii, ci ca pe ceva nenatural, înjositor.
Păstrează-ți demnitatea.

| CravataAlbastra a răspuns (pentru anonim_4396):

Un raspuns inteligent, rational si demn! nu ca toate comentariile de pe aici scrise de obsedati sexual cum ca" daca ma iubesti mi-o sugi"...

| CravataAlbastra a răspuns:

În legatura cu aceasta "nevoie" cum ai denumit-o tu, daca stai sa analizezi nu e ceva de care ai tu nevoie, e ceva inspirat dintr-o anumita parte a societatătii, cum ca barbatul are "nevoia" asta si că daca tu ca femeie ajungi sa-l iubesti trebuie sa faci acest lucru. Personal nu as face oral niciodata, e un lucru scarbos si NEIGIENIC din care se pot lua multe boli si se pot face multe infectii etc. (vezi poze pe net /info etc) Iubirea se arata in multe alte moduri, nu va mai ganditi doar la cele sexuale.
Decizia iti apartine, e viata ta, corpul tau faci ce vrei. Daca el ti-a facut oral nu inseamna ca esti obligata sa-i faci si tu, el ti-a facut din propria initiativa fapt ce nu te forteaza pe tine la nimic.
Un sfat bun pe care ti-l pot da e sa te gandesti in primul rand la tine, pentru ca niciun barbat vreodata nu te va pune pe primul loc si sa te iubeasca neconditionat precum mama ta de exemplu sau tatal tau! Un barbat poate fi perfect la inceput pana cand sa calce stramb la un moment dat si sa-ti creeze o mare suferinta!
In alta ordine de idei, e foarte important sa comunici cu el pentru ca aici nu vei afla ce gandeste el sau cum va interpreta un gest de al tau daca nu îl intrebi si discuti cu el.