| andreeaiulia23 a întrebat:

Urgent! Doar raspunsuri serioase, va rog! Exista sanse sa ramai insarcinata fara sex? De revelion, eu si prietenul meu doar "ne-am jucat" el avand lenjeria intima pe el, eu insa, nu. Si el era peste mine si s-a frecat putin de mine, joaca asta durand oricum ceva timp. El nu si-a dat drumul, insa lenjeria sa era umeda. A devenit o problema in momentul in care au trecut 39 de zile de la ultima menstruatie si nu stiu daca e de la stres, paranoia, dar cert este ca nu mi-a intarziat niciodata atat de mult. Si nici nu am vreun simptom ce ar indica venirea menstruatiei.

12 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Pentru voi o exista igiena? Atat timp cat nu a patruns adanc si nu a ejaculat adanc, simpla temere putea fi inlaturata cu o spalare. Vezi sa nu fi luat vreo infectie

| AnemonaP a răspuns:

Menstruatia întârzie din N motive. de la stres, oboseala, dereglări hormonale. etc pana la alimentație. Cu siguranța de la stres.
Nu ai cum sa rămâi însărcinată fără sex! O părea usor sa rămâi gravida, dar nici chiar așa, de la un frecat. Mai documentează-te.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu siguranta este de la stres in conditiile in care voi doi nu a ti facut sex real ci doar a ti mimat un act sexual nu poti ramane insarcinata, ca sa fi ramas trebuia ca el sa ejaculeze in vaginul tau, ce varsta ai si de ce nu te documentezi inainte de a face sex.

| RoCkKiD a răspuns:

Evident ca se poate, avem o intreaga religie bazata pe un copil care a fost produs fara sex. Cine stie, poate o sa fii urmatoarea fecioara.

N-ai nimic.

| mihai69 a răspuns:

Nu.

| andreeaiulia23 explică (pentru mihai69):

Nici daca si a introdus penisul in vaginul meu, atat cat s-a putut avans boxerii pe el si acestia avand de asemenea lichid preejaulcator pe ei?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreeaiulia23):

Din cauza dereglarilor hormonale si stresului intîrzîie menstruatia, ar fi bine sa mergi la medicul ginecolog sa te consulte.

| mihai69 a răspuns (pentru andreeaiulia23):

Nici.

| darrio2007 a răspuns (pentru andreeaiulia23):

Deci, aproape a fost sex, chiar daca in intrebare spui ca nu a fost.
Iar acum spui ca si-a introdus penisul. E posibil sa ramai, din detaliile aiurite date de tine.

| andreeaiulia23 explică (pentru darrio2007):

M am referit la faptul ca prin boxeri s-a frecat de mine si ca si a introdus penisul tot in aceeasi masura, cu boxerii pe el.

| Goete a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata fara sa faci sex. Si asta iti poate confirma un procentaj destul de mare din omenire, sau tu n-ai citit Biblia?
Daca Sfanta Maria poate, si tu poti

| User222456 a răspuns:

Nu te ingrijora degeaba, nu ramai insarcinata