| RedKiwi a întrebat:

Urgent. funda! Totul a inceput in ajunul de Craciun. Plictisita de stat in casa am luat o prietena si am mers intr-un club. Cuminti si timide sa zic asa ne-am asezat singure la o masa. La un momendat venisera nite tipi sa ne abordeze iar pentru a scapa de ei am mers la dj care ne e prieten. Am povestit putin si a venit un tip pe secna sa ne intrebe daca vrem shoturi din partea lui gratis eu am acceptat iat prietena mea nu, am mers la bar si am baut cu el, apoi am inceput sa dansam si sa ne sarutam, eram destul de beti amandoi, dar neam simtit extraordinar sau cel putin eu asa ma simtit in compania lui, spre sfarsitul seri mi-a spus ca sunt speciala si ca nu a mai intalnit nicio fata ca mine si ca ma adora. La cum eram atunci nu m-am gandit sa-i cer vreun nr de telefon sau sal intreb lucruri personale despre el, si nici el nu a facut-o. Deabia a doua zi am realizat ce mult imi placea de el si vroiam sa il revad si sa vb. Am tot mers in club cu speranta ca-l voi intalni dar nu a fost asa pentru ca nu a mai aparut. I-am aflat numele si cu greu i-am gasit si facebookul, i-am lasat niste comenturi dar nu a raspun la niciunul din ele. Apoi am facut rost de id lui si mi-a dat accept statea pe invizibil si s-a facut on doar la mine, m-a intrebat cine sunt si m-am gandit sa fac pe proasta ca nu il cunosc ca sa nu par obsedata, i-am trimis poze cu mine a zis ca nu ma cunoaste, apoi a inventat o scuza si a iesit de pe mess fara sa mai apuc sa vorbim alceva. Mai tarziu i-am lasat un offline in care i-am spus ca il stiu din club si ca vroiam sa-l cunosc mai bine si ca eram curioasa daca ma mai recunaste de aceea nu i-am spus din prima cine sunt. Nu inteleg de ce ma evita si nu vorbest cu mine? Ce as putea sa fac? Mi se pare ciudata atitudinea lui mai ales ca pe facebook raspunde la comentarii dar pe ale mele le ignora. Oare ce e cu el ca daca nu ma place ar putea sa-mi spuna direct?

5 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Gandeste-te ca a fost doar un moment de atractie, un foc de paie, situatii de genul asta or sa te tot loveasca. Pentru el poate ca a fost un moment care i-a scapat de sub control si abia cand s-a trezit cu tine pe cap si-a dat seama ce a facut; acum te evita pentru ca ori nu va potriviti la varsta, ori o fi cu alta si momentele alea au fost mici scapari... chiar nu are rost sa-ti bati capul. A ii-a zi ai realizat ca ce? Ca te-ai sarutat cu cineva? Ca e o mica atractie fizica acolo? Si daca te saruti ce? Asta nu inseamna ca e the one.
Nu zic ca nu se poate intampla sa iasa si povesti fericite din chestii cum ai povestit, dar ti-ai facut datoria, l-ai cautat. Daca merita, poate facea si el ceva. Nu a miscat nimic, sa fie sanatos, baieti frumosi si atractivi vei tot gasi (eventual treji daca se poate).
Nu raspunde la comentarii.Si ce daca? De cand suntem obligati sa raspundem la comentarii, sa raspundem la buzz, sa scriem in secunda 2 ca vreti voi? Rabdare, poate e omu ocupat sau poate chiar nu are ce sa raspunda. Stam sa ne umplem timpu cu discutii de genu "ce faci, ce mananci, cu ce te scarpini"?

| xCarolina a răspuns:

Poate era beat si nu isi dadea seama ce face.Acum e rusinat fata de tine si prefera sa nu recunoasca nimic, cu speranta ca nici tu nu iti amintesti mare lucru. Poate are prietena si nu vrea ca tu sa intervii in relatia lor.(Tind sa o cred pe aceasta mai mult, nu stiu de ce.) Poate chiar era atat de beat incat nu isi mai aminteste nimic.Nu ai mare lucru de facut, incearca sa uiti de el si data viitoare cand mai mergi in club sa stii ca ti se pot intampla si astfel de lucruri.Cam asta e cu baietii pe care ii intalnesti acolo.Majoritatea dintre ei, nu chiar toti, bineinteles.

| 000Diddy000 a răspuns:

Pai e posibil sa fi spus adevarul ca nu te cunoaste, ca poate el fiind beat atunci cand te-a cunoscut nu-si mai aduce aminte si din aceasta cauza te ignora pentru ca nu mai stia cine esti incearca si tu sa il iei usor cand il vezi pe mess, poate el e mai timid cand e,, treaz" si de aia iese asa de repede de pe mess apropo ti-a raspuns la mesaj? sau... poate te-ai gandit ca nu e el si ca l-ai confundat? esti sigura ca e el 100%?

| R3DAOT a răspuns:

S-ar putea sa fie timid, doar ca la club te-a invitat sa bei cu el, asta lasa de gandit, numai daca nu era un pic pilit si o prins curaj, dar parerea mea este sa vorbesti cu el, ce-l mai bine ar fi sa va intalniti si sa lamuriti lucrurile, dar si pe mess ati putea numai ca cel mai bine ati fi sa fiti fata in fata.winking bafta :*

| braga a răspuns:

Pai poate o fi cu vreo alta fata sau cine stie, poate ii place de alta sunt multe motive