| Daysukki a întrebat:

Va implor, m-am saturat ce sa mai fac?< ajutor! toata ziu stau la pc pe diverse chestii non-stop, chiar n-am ce face, asc muzica si ma joc sau stau pe TPU. altceva nu mai am ce sa fac, sau cant la pian dar ma plicti la un moment dat. vreau sa ies pe afara dar n-am cu cine. prietena mea cea mai buna toata ziulica sforaie, am mers pe la ea si taica-sau mi-a zis ca doarme de vreo 4 ori, si naiba sa-l ia si pe el ca nici nu cred ca i-a zis ca am trecut pe acolo. toata ziua stau la pc ce sa fac, serios? vreau sa ies afara dar cu cine? prietena mea ma chema pana acum ea afara si nu vroiam eu acu este inveres de cate ori incerc s-o tarasc afara spune ca "nu pot ca dorm, am fost cu iubi aseara, sau nu pot ma gandesc la iubitu' meu " si tote rahaturile astea, ma irita fraza asta " ce noroc pe tine ca n-ai iubit, ca nu suferi " da' dracu s-o iei si pe ea, si alti prieten n-am, deca vreti adevarul, ea e singura mea prietena, adica na mai am dar au alte interese, toti imi spun ca vai ce noroc pe capu' meu ca n-am iubit, ca ar vrea sa fie in locu mea, dar ce-i asta in *** chiar daca n-am asa ceva, dar pe bune ce naiba e cu fraza asta, vor sa se laude si n-au cui? ma doare-n pix ca n-am si nici nu vreau sa stau toata ziua ca proasta sa ma gandesc la baieti, nu-i stilu' meu si in plus eu sunt ca si un baiat nu ca o fata. is baietoasa dar acu pe bune mai am putin si imi dau foc! ce *** sa fac? pe voi nu var enerva fraza asta "" pe mine da

Răspuns Câştigător
| eueu_6070 a răspuns:

Te inteleg perfect; si eu sunt la fel, cand n-am ce face ma prostesc cu chitara si scriu cantece aiurea despre toate prietenele mele fitoase care se lauda ca au iubiti si chestii din astea cu fite, mie nu-mi trebuie si nici nu vreau...snt la fel de baietoasa,ma dau cu skateboardul,ma joc gtabig grinimi plac hainele de rapper,da ma rog, si am o sapca de rapperbig grinrolling on the floorbig grindaca n-ai ce face du-te afara singura, ia-ti rolele sau du-te intr-un parc si cautati alti prietenibig grin...bafta:*

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nici tu nu ești exemplul perfect de urmat...

Dacă spui că e așa de bună prietena ta ar trebui să o înțelegi, poate chiar suferă. În același timp să îi explici că nu s-a terminat viața aici, că mai sunt și alte lucruri pe care le neglijează, ca de exemplu prietenia voastră. Discută cu ea, noi ce să îți facem?

Amândouă aveți o vină.

Baftă

| Daysukki explică:

Sa-mi bag **** in unii ca ma ingropati de vie zau.laughing nu-s superioara nimanui si nu-s geloasa pe nimeni,dar daca unii sunte-ti mai inculti si tantalai incat nu pricepeti cum sa intelegeti o fraza atunci faceti bine si dati-va foc sau impuscati-va. cretinilor laughing mai ales Kronstadt,esti un tampit,adica n-am eu prieteni pentru am pian, hai pe asta de unde ai scos-o, din cur cumva?

| alina44 a răspuns:

laughing) foarte ciudata situatia ta
poti sa.ti faci alti prieteni
alege`ti o fata cu care sa iesi prin magazine, sa stati sa mancati seminte, sa va uitati la un film...nu stiu
cred ca prietena ta,mai degraba nu are chef de tine. daca ar vrea sa iasa cu tine,si-ar face timp.
constrieste`ti un grup de prieteni cu care sa stai tot timpul,sa te distrezi. Puteti iesi afara, cu rolele, cu bicicletele.etc
si app de caracterul tau mai baietos, eu zic ca ai putea incerca sa te schimbi putin. incearca sa te regasesti in lucruri delicate, sa fii femininalove struck Bafta!love struck

| xCookiieMonster a răspuns:

Stiu cum te simti te cam plicti la pc iar prieteni sunt cam asa. uneori ma plictisesc de moarte. eu nu sunt baietoasa dar te inteleg perfect...

| xCookiieMonster a răspuns:

Stiu cum te simti te cam plicti la pc iar prieteni sunt cam asa. uneori ma plictisesc de moarte. eu nu sunt baietoasa dar te inteleg perfect ...sa nu crezi ca daca sunt mai putin baietoasa nu te inteleg. oricum cum ar fi fetele sunt tot fetele si ar trebui sa ne intelegem una pe alta. asta cred eu sincer.

| LotusRadioactiv a răspuns:

Incearca sa te implici in anumite activitati extrascolare, de exemplu : intr-un grup de cercetasi, un sport care iti place sau o echipa de voluntariat. Astfel vei cunoaste mai multa lume si iti vei putea face mai multi prieteni cu care sa iesi in oras. Si eu am aceeasi problema, insa deocamdata am examenele pe cap (sunt in clasa a VIII-a) si trebuie sa stau cu burta pe carte big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pian in casa? Fain. Ce ma deruteaza este asocierea pianului cu agramatismul tau. Te mai miri ca n-ai prieteni? Pai, asta se intampla cand te crezi prea superioara celor din jurul tau, sau esti proasta de dai in gropi. Cum esti tu acum? Eu stiu, dar nu vreau sa postez, fiindca ma baneaza astia. Iti dai seama singura (daca nu esti planta!).