| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Va rog ajutati-ma.Este un baiat de care imi place enorm de mult. E din acelasi oras cu mine.Parca il stiu de'o eternitate, vb frumos cu mine, vorbim despre orice doar ca nu prea ne bagam in seama.Cateodata nu-mi raspunde la unele massuri.pe mess are mai mereu "Busy". Nu pot sa'i spun ca il iubesc sau ca'mi place de el, mi-e frica de'un refuz, cred ca el nu ma place. A fost odata cand m-a placut da mai demult.In septembrie fac un an de cand il cunosc.Ma simt un nimic in preajma lui.Intradevar,eu sunt sigura fata din "bloc de la el" Cea mai frumoasa. Dar, are o colega urata, cu cosuri pe fata, un fund patrat[scuze ca vb asa], poarta ochelari deci e oribila. Fata se stramba la mine, m'a si intrebat da ca mai sunt virgina i'am spus ca da, se stramba la mine si a inceput sa ma injure.Toti imi spun ca e invidioasa, i'am spus ca o bat daca ma mai injura.Asa si a fost. M'am legat de ea dar el nu s-a bagat.Inainte mi-a trimis un mesaj pe tel cu "de ce te'ai legat de ea?". I'am spus ca m'a injura. Dar pe urma el a tacut.Am mai trimis un mass catre toti cu "Daca as intoarce capu cand ma saruti ce'ai fACE?" Si el a raspuns te'as saruta fortat.Am ramas super uimita, saream prin casa de fericire.Am uitat sa mentionez ca el numai e virgin mi-a si spus. Mi'am pus o poza cu fratele meu si face el "Ooo, cine e baiatu' din poza?"Se vedea dupa scris ca era invidios; X.Nici nu stiu daca aree prietena, daca ii spun ca'mi place de el m'ar spune la toti.Toti de la el din cartier ma plac, ma stiu de mica, am trait din scutec cu el. Dar mai e un baiat acolo care ma place ff mult si nu stiu cum o sa reactioneze. Mi-e frica de un refuz mare, sunt disperata.

6 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Pai spune-i si daca te refuza ai 2 variante, una ar fi sa renunti, si alta ar fi sa sa incerci sa-l faci sa te placa.

| Dan a răspuns:

Fi curajoasa, nu te lasa, intra in actiune, cauta sa vb cu el, eventual in fata blocului, fa-i o propunere pentru o plimbare, intreaba asa : cum ai vrea sa fie fata pe care o iubesti? sau ce ti-ar place la o fata?, vezi. Noroc si succes! happy

| Yoana a răspuns:

Buna si eu sunt in akeasi situatie ca si u crying sa-ti povestesk. j mie imi place fff mult un baiat si i-am zis lucrul asta intr-o zi printr-un mesj si intr-un fel si-a batut joc de mine mi-a zis ca are prietena dar ma place cand am aflat lucrul asta eram in culmea fericiri dar apoi stiu ca si-a batatut joc de mine chiar mi-a spus-o cu gura lui poate ca nu ma crezut si a crezut cami bat eu joc d el. j nici eu nu stiu ce sa faccryingacum suntem amiki.mai vb pe mess prin sms dar destul de rar. uite ai putea sai spui ca-l plaki poate ar reactiona cum te astepti u.incercarea moarte nare.risca putin si nu ai de ce sa te sperii ca iti va rasp negativ.sti cum e baieti sunt destui in lumea asta doar acum am realizat si eu asta ...si nu trebuie sa plangem pentru un baiat sa suferim atat din cauza luioh go on...pentru ca sunt baieti carora nu le pasa d noi.asa sunt toate fetele.

dar spune-i kal iubejti si vezi ceti rasp.

multa bafta! sper sa fie u rasp pozitivhappy

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Buna, sfatul meu e sa risti un picutz, adica sa intri in vorba cu el sa vorbiti un pic despre orice, sa il privesti discret, si apoi sa ii zici ca iti place de el, probabil asa vei scapa de indoiala si poate asa vei reusi sa ai o relatie cu el, stii uneori ne temem de lucruri ce pe urma ni se par banale, asa ca :go for it! succes

| Nelutsa a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, lucruri din astea se intampla mereu dar, uneori trebuie sa iti asculti inima, stai vreo 2 ore in casa si gandeste bine. Daca nu il intrebi daca vrea sa fie cu tine o sa vezi ca o sa regreti mult.

| VladyCu a răspuns:

Câţi anişori ai? happy