| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați. Am fost 2 ani cu iubitul meu. El este mai mare decât mine cu un an. Am fost alături de el cand abia avea bani, l-am ajutat mult. Cand a plecat anul trecut la facultate a început sa ma minta, dar am trecut peste multe pentru ca urma sa dau bac-ul si nu aveam nevoie de asa ceva. Anul acesta am venit si eu la facultate. Ea a renunțat la facultate, însă si-a găsit un loc de munca. Decand are salariu, este alt om. Da checkiuri cu colege la servici, iese noaptea cu un coleg, nu imi Răspunde la telefon. El spune acum ca mie mi se întorc toate deoarece ii vorbeam si ma purtam urat cu el. Dar făceam asta din cauza lui, pentru ca ma mintea. Nu stiu ce sa mai fac!

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Este doar inceputul...renunta, pana nu este prea tarziu!

| SkyPilot a răspuns:

Da-i omului bani si/sau putere si ai sa-i vezi adevaratul caracter.
Daca poti sa renunti la el, fa-o!

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Pune cărțile pe masă și vezi dacă mai merită relația.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Se pare ca eforturile tale nu au fost prea apreciate. Tipul se dovedeste a fi un profitor. Nu se merita sa mai lupti pentru relatia asta. Incearca sa te indepartezi usor, usor de omul acesta!

| kevincube a răspuns:

Lasă-l, eşti o persoană bună dar nu mai sta cu gândul la el pentru că vei canaliza acea bunătate în naivitate.