| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori credeți ca ar trebui sa iasă iubitul in oras cu baietii si pana la ce ore? Iubitul meu iese cu baietii si sta pana la 12-1 noaptea. Iese cu colegii lui de la servici si simt ca daca ne-am desparți imediat ar trece peste pentru ca ar ieși cu ei peste tot. Am si eu prietene, dar nu ies atat de des si sa stau noaptea. Menționez ca suntem de 2 ani si 3 luni împreuna. Eu primul an de facultate el mai mare cu un an si lucrează. Tot imi spune sa ne mutam împreuna de la anul

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Pune-i si zgarda si plimba-l ca pe un caine. Nu vrei sa-i pui si un sistem de supraveghere pe el?laughing) E normal sa iasa. Iesi si tu, nu mai sta in casa. Cand o sa va mutati impreuna ( DACA, o sa va mutati impreuna si nu mai crezi tu ca il intretiilaughing) ) o sa se schimbe lucrurile.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca se va muta cu tine, nu va fi normal ca el sa stea pana la 12-1 noaptea cu ei. Poate sa stea si pana la 21 UNEORI, vreo 2 ore.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Sincer nu ii poti spune acum cand sa iasa si cand sa nu. Cred ca cel mai bine ar fi sa ai incredere in el. Lasa-l sa iasa si poti incepe si tu sa iesi cu prietenele tale mai des. Daca sunteti un cuplu asta nu inseamna ca trebuie sa va separati de lume si sa traiti doar voi doi intr-o bula. Lasa-l sa iasa. Trebuie sa ai incredere in el dupa 2 ani si. Totul e ok cand doar iese cu baietii si mai ales daca ii cunosti grupul de prieteni. :3

| Iyulia3712 a răspuns:

Si tatal meu se duce la fotbal in fiecare saptamana si apoi mai ramane tot cu baietii pana la 12-1 noaptea, iar mama s-a obisnuit deja cu asta si nu-si mai face griji. Atat timp cat esti sigura ca iese intr-adevăr cu baietii si nu cu altcineva (daca intelegi ce vreau sa spun) din punctul meu de vedere este perfect normal, ba din contra, e foarte bine pentru el.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Iyulia3712):

Halal viata are mama ta, crede-ma ca-ti va spune intr-o zi. Sau poate ca nu mai exista flacara intre ei. Totusi vorbim de 12-1 noaptea.

| Iyulia3712 a răspuns (pentru Lawliet14):

Imi pare rau Hercules, dar aici te inseli amarnic. Tata face asta din facultate iar ai mei nu s-au certat serios niciodata serios pe tema asta. Pana la urma nu vad de ce ar trebui sa-ti explic tie asta, nu e treaba ta, insa stiu foarte bine situatia dintre parintii mei si nu cred ca o sa se desparta prea curand.

| printesa00 a răspuns:

Hmm,discuta cu el si spune.i ca te deranjeaza ca el sa vina la 12-1 noaptea si tu sa stai ca bleaga in casa sad :*

| IDede a răspuns:

Daca esti cu o persoana nu inseamna ca il poti lega. El are nevoie de tine sa ii fii alaturi si sa il sprijini, sa se simta iubit si altele insa nu sa ii rapesti timpul. Ai incredere in el, nu este nici o problema ca iese in oras. Daca si el are incredere in tine si tu poti iesi cu prietenele tale. Nu este vreo problema, puteti iesi toti impreuna insa de timpul cu baietii are nevoie cum tu ai cateodata nevoie sa vorbesti cu prietenele tale insa noi cand incepem sa vorbim, vorbim despre orice si nu vorbim asa des ca barbatii. Barbatii nu spun tot odata. Este necesar pentru el sa il lasi sa se distreze cu amicii lui atata timp cat tu stii ca este cuminte.

| AdaAlexandra1461 a răspuns:

Nu ii poti face un program iubitului tau.Lasa-l sa se distreze sa faca ce vrea dar sa nu exagereze sa mai stea si cu iubita lui pana la urma de aceea sunteti impreuna. kiss

| JessieAnia a răspuns:

Eu sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 3 ani. :3 Nu i-am facut niciodata program si nici nu o sa ii fac! Incerc sa stau cu el cat de mult pot, dar trebuie sa il las si sa stea cu baietii asa cum eu stau cu fetele. Si el iese pana tarziu, in cluburi. Dar atata timp cat am incredere in el, poate sa stea si toata noaptea laughing sa doarma in club daca asa vrea el. laughing
Nu ai cum sa ii faci program si nu e ok!

| Lawliet14 a răspuns (pentru JessieAnia):

Deci sa inteleg ca te simti bine cand prietenul tau e in club? happy Stii cum ar fi privit acest lucru de catre un barbat? In rest poate sa iasa cu baietii.

| JessieAnia a răspuns (pentru Lawliet14):

Ma simt bine daca el se simte binewinking Mie nu imi plac cluburile, deci el nu are nici o problema. Dar fiindca mie nu imi plac asta nu inseamna ca nici el nu ar trebui sa mai mearga. Increderea face totul happy