| AlexandraMaria25 a întrebat:

VA ROG SA MA AJUTATI!
Bună ziua! Ma numesc Alesandra. Cand eram mica ma masturbam cu vibratorul după care am descoperit ca ma pot excita si cu mana.(acum doar cu mana)Nu am avut nici o problema pana acum. (Tin sa mărturisesc ca ma masturbez o data la cateva luni). Joia trecuta m-am masturbat si ziua urmatoare a început sa ma doara intre fund si zona genitala.(cand ma ridicam din pat). Dupa care am inceput sa am usoare usturim cand faceam pipi si înțepături usoare.
Si tin sa mai zic ca de cateva luni am mancarimi in zona genitala.[ Am decis sa ma las pentru ca nu vreau sa se intample ceva si nici sa ma aleg cu ceva.]
Ma rog sa nu fie ceva grav si sper doamne sa imi treacă. ( ma gandeam ca poate o fi de la mersul pe bicicleta, pentru ca in ultimul timp am mers cu bicicleta).
Daca nu o fii de la bicicleta atunci oi fii racit sau am facut o infectie sau s-a inflamat zona? ..nuj ce altceva.
Credeti ca e grav?
Va rog frumos sa ma ajutati, sunt foarte speriata si stresata..chiar imi este frica. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ''pasarica'' ta este afectata de o infectie vaginala sau urogenitala. ''Infecţiile urogenitale reprezintă una din cele mai frecvente motive de prezentare la medicul urolog sau ginecolog. Un diagnostic corect şi un tratament bine ales, precum şi practicarea unor măsuri minime de igienă genitală şi sexuală au efecte benefice pe termen lung, în special la segmentul tânăr al populaţiei feminine, care este de altfel cel mai afectat de această patologie.afectiuni urogenitale feminine
Secreţiile abundente, mâncărimea locală sau senzaţia de arsură, de usturime din timpul micţiunii sunt doar câteva dintre simptomele infecţiilor urogenitale. Ele sunt determinate de multiple microorganisme, bacteii, virisi sau fungi (ciuperci).'' In astfel de situatii devine necesara consultatia medicala.
https://www.star-ayurveda.ro/infectii-urogenitale-feminine/
Multa sanatate!

| AlexandraMaria25 explică (pentru corbulalbrosu):

Am 15 ani tin sa mentionez. M ati linistit.
Dar credeti ca este de la masturbare? Cu am mentionat am facut o foarte rar.

| mihai69 a răspuns (pentru AlexandraMaria25):

Nu e de la masturbare, dar ar putea fi din cauză că nu te-ai spălat pe mâini înainte s-o faci.

| AlexandraMaria25 explică (pentru mihai69):

Dar totusi am facut cu chilotul pe mine..se poate chiar daca am lenjeria intima pe mine?

| mihai69 a răspuns (pentru AlexandraMaria25):

Se poate și asta - murdăria trece și prin chiloței, mai ales după ce te uzi.