| love66 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.Aseara am avut contact sexual cu prietenul meu,am facut-o protejat,dar la urma in timp ce prezervativul era pe penis eu majucam cu el,nu cu mina dar cu...( fara penetrare).In acest timp a cazut prezervativul, m-am speriat si am fost la baie, m-am dus de 2 ori cu urina si mi-am facut si baie, nu stiu precis daca a cazut sperma pe zona inghinala sau in alta parte, dar ne-am speriat ambii..intrebarea e in felul urmator: daca este vreun risc de a ramine insarcinata chiar daca nu s-a introdus sperma in vagin ci doar pe margine? si ce ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu a intrat acolo atunci nu ar trebui sa ti faci griji mai ales ca ai fugit repede la baie

| Alex_1359 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata, ejacularea trebuie facuta in interiorul vaginului, nu langa el sau pe el...

| Ekcstsy a răspuns:

Fara penetrare nu exista insarcinare. Ca sa fac si rime laughing Stai linistita.

| robby212 a răspuns (pentru Ekcstsy):

Acuma facem si rime faina totusi, si stai linistita, e imposibil sa ramai insarcinata.

| Ekcstsy a răspuns (pentru robby212):

A venit pe moment happy

| robby212 a răspuns (pentru Ekcstsy):

Faina rima...

| Skeez a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te sperii... daca e asa cum ai descris tu atunci nu cred sa fii ramas insarcinata.
Daca vrei sa fii 100% sigur sunt metode precum ginecologul, testul de sarcina, pastila de a 2-a zi etc.

| love66 explică:

Zona mea inghinala se juca cu penisul lui, dar fara penetrare. big grin

| love66 explică:

Sandutzarobu@yahoo.com

| Ady77crow a răspuns:

E pilula de dupa te duci la farmacie si le spui care e problema... dar eu nu mi-as face griji am ejaculat de nenumarate ori asa cum zici tu si nu s-a intamplat nimic daca sperma nu a ajund in vagin nu cred ca ai nici o problema