| kissyou20lukas a întrebat:

Va rog sa nu ocoliti intrebarea mea pentru ca am o mare dilema. Am o amica de varsta mea, ne stim de 3-4 ani si eu tin tare mult la ea. Si am incercat de multe ori sa fiu cu ea(tin sa mentionez ca ne-am sarutat si am si refuzatat-o cand mi-a zis sa ma dezbrac dar asta a fost acum jumatate de an) Ea este o fire mai posesiva. Ne-am certat dintr-o prostie si acum s-a rupt orice legatura dintre noi sad si are si prieten. Eu i-am zis de mai multe ori ca tin la ea si i-am aratat si prin fapte. Intr-o seara bause putin vin 1-2 pahare si ne-am plimbat, ma lua in brate dar nu am vrut sa mai fac nimic, iar pe la sfarsit imi spune sub forma de gluma ca ar vrea sa fie cu mine si eu i-am spus ca eu nu mai fac nici un pas pentru ca am dat sa o sarut de mai multe ori inainte de acea zi si m-a refuzat, a stat si s-a gandit si mi-a zis ca nu o lasa inima WTF straight face si a doua zi am mai adus eu vorba despre asta se facea ca nici nu stie ca ar fi vrut sa fie cu mine, imi zicea sa trec peste si d-astea si peste o saptamana m-am decis sa imi cumpar o floare, preferata ei si *** nenorocita nu a luat-o! M-am simtit oribil! Si am aruncat floarea in rau ( eram pe malul Oltului) si am plecat fara sa mai zic nimic. Apoi o caut eu pe mess si tot eu mi-am cerut scuze (ce fraier am fost nu?) si nu m-a scuzat s-a purtat urat cu mine, i-am zis la misto ca o sa astept toata viata pana ma va ierta si am mai sunat-o si mi-a rasp prima data apoi i-am povestit despre ce am facut pe la scoala si cum am incercat sa o agat pe una in parc si a inceput sa zica ca nu ii se pare normal ca m-am dus la aia sa vorbesc cu ea si nu am mai putut sa ii povestesc tot si mi-a si inchis telefonul spunandu-mi ca am prea mare incredere in mine si ca am suparat-o... apoi peste cateva zile ma intreaba ea de vorba pe mess eu i-am zis ca sunt suparat pe ea si nu si-a cerut scuze si a zis ca ma lasa de tot si i-am zis ca nu imi pasa si mi-a dat ignore (cel mai probabil) Nu stiu ce sa mai cred sad

Răspuns Câştigător
| Lexy ♥ a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace sa nu o mai cauti, tipa ori e nehotarata ori te ia de fraier daca tu te ti dupa ea ca un catel au am gresit, au sa nu o supar. e normal sa iti faca asa ca stie ca oricum tot tu o cauti.Nu mi se pare normal sa te bagi in relatia ei ca ai spus ca are prieten, poate tine la el si de aceea nu stie ce sa faca in privinta ta pentru ca este nehotarata.Si app nu vad rostul de a ii da raportu ce faci si cu cine vorbesti.Esti liber sa faci ce vrei, cu cine vrei dc sa se supere ce e iubita ta? Nu te vrea nici pentru ea dar nici sa umbli cu alta.Cel mai bine pentru tine este sa o ignori si sa iti vezi de viata ta o sa vezi ca o sa te caute ea pana la urma dacă vede ca nu o mai cauti si sa incerci sa cunosti alta fata.Baftahappy

12 răspunsuri:
| m1xa3la a răspuns:

Daca mai dai ochii cu ea incercati sa mai vorbiti si lasati din orgoliu k nu ajungeti la nici o intelegere asa
si in caz ca nu vrea sa fiti impreuna macar ca amici sa pastrati legatura k e pacat ce naiba?

| kissyou20lukas explică (pentru m1xa3la):

Nu vrea sa lasa deloc din orgoliu! Eu tot mi-am mai cerut scuze fata de ea dar ea nimic si ea imi zicea ca nu vrea nimic de la mine (deci tot un fel de a-mi spune ca nu-i pasa) dar eu nu i-am dat ignore sau sa nu o mai caut din atat straight face desi m-am simtit nasol! Am simtit de multe ori ca tine la mine ba chiar mi-a zis de cateva ori ca ma place, dar parca zici ca se crede intr-o competitie sau concurs si nu se descopera deloc asa cum e, mereu m-a tinut la mijloc, am incercat cu de toate, m-am imprietenit si cu dracu pentru fata asta, am adoptat comportamente pe care inainte nici pomeneala de asa ceva! Acum 2 ani era mai cuminte si mai de treaba, de cand si-a inceput viata sexuala s-a zapacit de tot!

| m1xa3la a răspuns (pentru kissyou20lukas):

Se vede ca tu o iubesti pe fata asta dar totusi e o problema.ea se tine prea dura. daca ti-a dat ignore fa-ti alt id. nu renunta la lupta asta pentru ca poate mai tz o sa regreti..si mai dao in pi*** masi ca cedeaza ea la un moment dat big grin doar e femeie. bafta.:*

| kissyou20lukas explică (pentru m1xa3la):

Din punctul asta de vedere ai dreptate si anume sa nu renunt asa de usor (pentru ca o iubesc, e adeavarat... offf) dar daca eu fac asta de atata timp crezi ca acum mai castig ceva?! Nu a cedat pana acum decat putin (faza cu sarutatul si cam atat), intrebarea e crezi ca va ceda vreodata?! sad

| m1xa3la a răspuns (pentru kissyou20lukas):

Orice fata are un punct sensibil ca sa spun asa si sunt sigura ca la un moment dat va ceda

| kissyou20lukas explică (pentru m1xa3la):

Ms mult de sfaturi tuturor si tie in speciala chiar cum ai zis u am facut si pana la urma a lasat orgoliul si si-a cerut si scuze pentru tot happy

| MasterYoda a răspuns:

Trebuia sa arunci, floarea, in dunare, nu in olt...

| kissyou20lukas explică (pentru MasterYoda):

Daca taceai barosan ramaneai...

| martzian a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate... Ai dat dovada de caracter in relatia cu ea si asta e cel mai important lucru.

Ce poti sa crezi? Ori are pe altcineva, ori ai fost doar o relatie pasagera, in care nu s-a implicat prea mult, dorindu-si, din vanitate, sa te aiba la degetul mic, cum se zice in popor.

Ce sa faci acum? Nimic. Iti vezi de viata ta, oricum mingea este in terenul ei. Stiu ca este greu si dureros, mai ales ca te-ai implicat emotional, dar hei, nu dispera! Vei mai intalni fete si o vei alege pe cea care nu e doar frumoasa si atragatoare dar si potrivita cu tine din toate punctele de vedere.

| SomeRandomDude a răspuns:

Mai si mie mi s-a intamplat cu una cam la fel... si stiu prin ce treci si iti zic sa nu te mai gandesti la ea ca nici nu-i pasa de tine, o sa realizeze ea peste ceva timp ce a pierdut...winking mult succes!

| YesOMG a răspuns:

E o poveste destul de nnaspa. sad si eu am putito de cateva ori. imi pare rau atunci. dar trebuie sa ai in cap o fata superba care tu chiar trebuie sa stii ca o iubesti si ea simte ecelsi ucru pentru tine