| Emmanuela a întrebat:

Va rog sami spuneti parera voastra.Am o relatie de 4 luni si de in prima zi imi facea scene de gelozie.Toti imi spuneau sa nu ma leg cu el pentru ca e genul de baiat rau care vrea o fata numai pentru sex.Dar nu e asa.mia facut cunostinta cu familia lui,cu cei mai buni prieteni,am aflat lucruri despre el care mau impresionat, a facut lucruri pentru mine care nu le voi uita niciodata.Din cauza geloziei lui am sters facebook-ul si de fiecare data cand nu im ceream voie sa ies se despartea de mine.Problema e ca crede ca umblu cu alti baieti.de o saptamana imi vorbea foarte urat si imi spunea ca nu ma crede dupa care nu imi vorbea deloc si ca sai trag atentia am deschis facebook-ul si am pus o poza si mia spus ( asta am vrut sa vad..hai pa!) Lam sunat si tipa la mine era foarte enervat.mia spus ca sunt proasta ca nus serioasa deloc ca lucrurile astea le facea cand era mic, si nui el un prost ca sa ma creada.mia spus sa fac ce vreau cu cine vreau dar sa nu afle el! ...va rog ajutatima ce sa fac ca sa ma creada,nu am avut nici in cand pe alt baiat, il iubesc enorm as face orce pentru elcrying(

Răspuns Câştigător
| Seba77 a răspuns:

Iubirea e oarba din ce ai scris e o fire foarte recalcitranta, si-a dat seama ca ori cat ar tipa la tine si orice ar face tu tot il iubesti acesta ti-e punctul slab care il expolateaza, mai cunosc astfel de exemple dar aceste relatii nu vor tine pentru ca nu sunteti pe pozitii de egalitate.''Este o vorba fi bun dar nu prost de bun'' iar daca toata lumea ti-a spus ca e rau sigur nu si-a castigat aceasta reputatie ca fiind bunwinking

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Eu m-am pierdut de la fraza "de fiecare data cand nu im ceream voie sa ies". Cum adica sa ii ceri voie? Ceri voie de la parintii tai, nu de la un pustan. Pai cine se crede el? straight face Cum sa iubesti un asemenea om? Parca esti la inchisoare nu intr-o relatie!

| Morenna10 a răspuns:

Si el tine la tine,asa se pare, nu poti sa ai cont de facebook si sa aiba si el parola? merge si asa, trebuie sa discutati, tine-te de el daca il vrei, din cate am observat si gelozia e trecatoare doar ca gelosii inseala primii din nesiguranta.

| irina202333 a răspuns:

Imatur. Nu are rost. Nu o sa-i treaca prea curand chestia cu gelozia.

| minrest a răspuns:

Nu o sa te creada niciodata. Sufera de o gelozie patologica, motivata doar de boala lui, de nimic real. Situatia se va agrava treptat si cine stie unde va ajunge, ai vazut la stiri cazuri in care s-a ajuns la crima. Cateodata se poarta frumos pentru ca stie ce problema are (are momente de luciditate) si vrea sa te ''mituiasca''. Despartirea e singura solutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:-D Mi-ai amintit de fostul meu. TE ROG SA MA CREZI CE ITI SPUN ACUM! Aveam fix aceeasi situatie : "nu iesi cu nimeni", "nu vorbi cu nimeni", "sterge profilurile", "vina, du-te". Ultima oara mi-a zis " de ce ai iesit? eu ti-am permis? du-te acasa acuma!". Asa s-a incheiat o relatia cu asa un tip de om. El vroia doar sex, ceea ce nu i-am putut oferi. A decis sa ma faca pe mine rea, si sa sufar din cauza lui. Ia reusit. Acum un an si ceva de cand am scapat de el, nu il mai deranja, si te va cauta el! SPER SA FIE MAI BINE LA TINE kiss

| luccasluk a răspuns:

Pai Asa sunt toti el vrea doar sa stai doar cu el si nu cu altcineva
Ce sa faci?:
Schimbate si tu cum face el fa si tu
Daca nu-i convine spune-i De ce ai facut asta

| TPU60 a răspuns:

Daca tot ce ai spus aici a fost sincer atunci parerea mea este ca ar trebui sa vorbiti fata in fata si sa va uitati unul in ochii celuilalt, sa ii spui tot ce ai scris aici, fara sa te enervezi.Fa-l sa isi aduca aminte tot ce a fost frumos in relatia voastra. Daca asta nu merge cred ca tu esti o fata buna si el nu te merita.