| ZiZan a întrebat:

Vad tot felul de intrebari pe tema : m-a parasit prietena ce fac? nu m-a iubiti niciodata. Spun asta pentru ca sunt fata si de cele mai multe ori fetele reactioneaza prost din cauza faptului ca un baiat si-a batut joc si cam asta ar trebui sa faca si ea. Corect sau nu? Nu vreau sa supar pe nimeni,exista si fete nestimite, dar si baieti care-o cam merita. Parerea voastra happy

Răspuns Câştigător
| SairiaBlock a răspuns:

Bună!
Eu sunt de acord cu tine. De multe ori bărbaţii îşi bat joc de femeile slabe, fără o personalitate puternică, care se lasă foarte uşor duse de nas, căzând astfel în patul bărbatului. Apoi se întreaba: De ce doar s-a culcat cu mine şi după m-a lăsat?! De ce?!". Apoi bărbaţii vin şi spun că vor sa se împace şi tot felul de aberaţii, iar ele spun,, nu" de data asta, iar ei o fac pe sensibilii. Într-adevăr, există bărbaţi sensibili şi fete nesimţite, care profită de ei; dar de cele mai multe ori fetele sunt cele "înjunghiate" în inimă.

13 răspunsuri:
| Georgeeeeeeeee a răspuns:

Trebuie să existe un echilibru pe undeva.

| ZiZan explică (pentru Georgeeeeeeeee):

Uneori exista, uneori nu happy.

| raluk27 a răspuns:

Foarte corect! Unii o merita din plin si satisfactia e garantata big grin

| ZiZan explică (pentru raluk27):

Ma bucur ca vezi lucrurile asa, esti de-a mea laughing

| pusykitty a răspuns (pentru ZiZan):

Mersi, totusi uneori nu devine enervant sa-ti tot auzi prieteni vorbind numai despre relatii esuate si cum nu stiu cine le-a frint inima?
Eu una aud chestii din astea in fiecare zi, pe la scoala sau la prieteni.Ba chiar o colega de clasa a plans dupa unul o saptama intreaga pentru ca a parasit-o dupa ce au facut sex.Insa nu se cunoscusera decat de vreo luna.Eu inca cred ca a facut toata acea melodrama pentru a fi in centrul atentie.Insa toti colegi mei s-au adunat in jurul ei ca furnicile la o bucata de paine.Tu ce crezi?

| ZiZan explică (pentru pusykitty):

Altele mai fac si spectacol ce-i drept happy

| Vix999 a răspuns:

Nu este deloc corect! Fiecare indivit trebuie tratat separat si in concordanta cu gesturile lui fata de tine. Daca unu e badaran il tratezi in consecinta dar daca se poarta frumos, nu este corect sa faci tu pe smechera cu el.

| ZiZan explică (pentru Vix999):

Ma refer la o fata care a avut de suferit dintr-o relatie anterioara si-a gasit unul care-si batea joc de ea. acum e ca si cum "lasa ca il fac si eu pe asta sa sufere " e din cauza ca ura adunata e prea mare.

| Vix999 a răspuns (pentru ZiZan):

De acord cu tine asupra motivatiei. Nici nu am spus ca nu inteleg de unde vine. Am spus doar ca nu e corect. Fiecare persoana trebuie tratata individual si independent de alte foste persoane.
Dar aici tine si de caracterul fiecarei fete.

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Sunt de parere ca nu exista dragoste de la varsta asta, sunt doar niste copilarii.
In general, fetele nu stiu sa-si aleaga prietenii potriviti si numai ele au de suferit.
Dupa o anumita varsta, baietii sufera mai mult decat fetele in dragoste si pun mai mult suflet in relatie.
Sunt feluri si feluri de oameni...

| anonima1995 a răspuns:

Nimeni nu merita sa ne batem joc de sentimentele sale... Tot raul pe care il facem ni se intoarce.

| pusykitty a răspuns:

Cel mai bine e sa nu te atasezi de un baiat decat dupa ce demonstreaza ca este serios, si daca isi bate joc si nu a vrut decat niste distractie atunci eu i-as zambi aratandu-i ca nu simt nimic si ca si-a pirdut vremea.Cred ca cel mai bine este atunci cand ii arati unui baiat ca nu suntem atat de fragile si vulnerabile. Uneori trebuie sa le mai dam o lectie.

| ZiZan explică (pentru pusykitty):

Da de-acord nu ne atasam asa repede, dar nu poti sa iti impui asta ..numai in cazul in care nu iti place prea mult si baietii sunt aceia care orice le pui pe tava, nu pierd nimic, in schimb fetele sunt mai altfel. Ma rog in cele din urma toti pierdem, pentru ca dac-am fi toti buni unii cu altii, ce-ar mai iesi? happy