| ZoharMaayan01 a întrebat:

Vi se pare deplasat dacă după ce îmi propun iubita(logodna) și sunt refuzat sa simt nevoia sa ma despart de ea?
Ma gândesc ca dacă era Ok și pentru ea și avea in plan un viitor cu mine accepta.
Tin sa menționez ca nu o propun după câteva luni și nici dacă as ști ca nu vrea ceva de lunga durata.
Voi cum vedeți ok sa procedați in contextul asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| Larianiel a răspuns:

Poate nu e pregătită de asta sau poate ai făcut tu ceva care i-am ridicat semne de întrebare. Cel mai bine ar fi să discutați. Nu te grăbi cu asta. Nu cred că ai vrea să fii într-o relație din aceea care se sfârșește cu divorț la scurt timp.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este clar ca nu ai de ce sa mai fii impreuna cu o fata pe care ai cerut-o in casatorie si ea te-a refuzat.
Rupe imediat relatia cu ea si evit-o pe viitor, ca sa nu suferi dupa o femeie care a stat din dumnzeu stie ce motive cu tine, clar nu din dragoste.

| VoidEternal a răspuns:

Nu mi se pare deplasat daca vrei sa inchei o relatie in care tu vrei lucruri diferite decat ea. Intrebarea importanta este daca ea nu vrea logodna acum sau nu vrea logodna, punct?

| ZoharMaayan01 explică (pentru VoidEternal):

Nu vrea acum, dar nici nu stie in cati ani ar vrea

| sofisis a răspuns (pentru ZoharMaayan01):

Pai depinde si cati ani aveti.

| Danny28 a răspuns (pentru ZoharMaayan01):

Nu știe ceva. Desparte-te de ea că habar n-are pe ce lume trăiește.

| Danny28 a răspuns (pentru Danny28):

Nu știe ce vrea*

| ywar a răspuns:

Eu mi-as cauta o pusca de vanatoare.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

As incerca sa am o discutie cu ea, sa vad care e treaba, si as incerca sa vad dincolo de cuvintele ei. Daca bate campii, da, pierdere de vreme.Stii cum e, fie inceput de sfarsit, fie sfatsit de inceput.

| RaulSpătar1996 a răspuns:

Nu gresesti cu nimic, daca voia ceva cu tine accepta din prima, nu refuzuri si scuze de 2 bani, imi pare rau pentru tine rege, ai grija de tine.