| Guess20 a întrebat:

Vin si eu cu o intrebare la care as prefera sa-mi raspunda cei cu experienta, si-anume: Daca sunt virgin si fac sex pentru prima oara cu o femeie ma voi dezvirgina din prima partida de sex? Mai pe romaneste mi se va rupe ata de la primul contact cu femeia respectiva sau va fi nevoie sa fac sex de mai multe ori ca sa ma declar dezvirginat complet?

Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este o perosoana care nu a avut nici un contact sexual. Deci cu siguranta te vei dezvirgina la primul contact sexual.
Ata (frenul) nu are absolut nici o legatura cu virginitatea, nu stiu cine si-a batut joc de tine si te-a prostit cu aiureala asta 9e doar o gluma care circula pe la tara, dar numai ca gluma, nimeni nu crede asa ceva). Cam 60% din barbati (deci majoritatea) traiesc cu ea integra toata viata, desi au o viata activa sexual. La cam 25% se rupa la primul contact sexual, la restul de 15% ea rupandu-se la o masturbare sau la un contact sexual oarecare.
Vei fi dezvirginat complet in prima secunda in care o partenera sau un partener iti va atinge pensiul in scop sexual, indiferent de starea frenului. Nu mai crede toate tampeniile, documenteaza-te la biblioteca din carti seriaose cand auzi cate ceva despre corpul tau din susrse dubioase. Multi vor sa rada de ignoranti si le spun gogomanii ca sa isi bata joc si sa vada daca @musca@

| Guess20 explică:

Mi se pare cam falsa fraza cu *Vei fi dezvirginat complet in prima secunda in care o partenera iti va atinge penisul in scop sexual...* Adica daca eu sunt virgin si o fata/femeie ma masturbeaza cateva secunde, gata, m-am dezvirginat? laughing Eu personal cred ca te poti declara virgin dupa ce ai penetrat adanc de minim 7-8 ori un vagin stramt happy

| Brigaela a răspuns:

Msturbarea de catre partener este contact sexual. Da, vei fi dezvirginat, nu e nimic fals in asta. Dupa cum spui tu si o o femeie e virgina pana la al 7-lea partener.

5 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Ruperea atei nu insemna ca te-ai dezvirginat. Te dezvirginezi in momentul in care ai primul contact sexual. Dezvirginarea nu e la nivel corporal, ci psihic. Deci nu ruperea practica a atei insemna dezvriginare, ci constiinta ta ca ai facut sex pentru prima data.
Poti urmari clipul acesta: https://www.youtube.com/watch?v=3IQwD09xk6g
Tipa mai are clipuri foarte folositoare. Bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Dezvirginarea si in cazul baietilor reprezinta o notiune imateriala oarecum "fortata" fiind de fapt un concept psihico-mintal. Dezvirginarea se produce chiar si in cazul in care se produce doar o simpla atingere a celor 2 organe sexuale una de alta dupa unii, insa se considerata ca o adevarata dezvirginare seproduce in momentul in care penisul este introdusin vagin. Pentru a fi corect informat trebuie sa stii ca ruperea "atei" este un mit gresit/incorect sau o gogorita pentru prosti, inventat de niste ageamii lipsiti de cele mai elementare informatii medicale. Acea "ata" denumita corect fren, in cazul a 8 din 10 barbati maturi si activi sexual, ramane intreg si intact toata viata, poate putin alungit uneori. Frenul se rupe DOAR/NUMAI in cazul in care penisul este afectat de boala denumita "fren scurt" sau acea teaca este formata dintr-un tesut bolnav, fragil, sensibil. Ar fi indicat sa te rogi ca frenul tau sa ramana intact/intreg fiindca in cazul ruperii "atei" se rupe si vasul de sange care trece prin el si drept urmare se intrerupe irigarea suprafetei glandului ceea ce provoaca pierderea sensibilitatii glandului si a excitatiei provocate in conditii normale. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

De dezvirginat, te dezvirginezi la primul act sexual dar, ata poate sa ramana intacta si dupa mai multe acte sexuale.

| Guess20 explică (pentru Emilian65):

Am inteles, dar vreau sa te mai intreb ceva... Daca am facut de cateva ori doar sex anal dar niciodata vaginal, asta inseamna ca de atunci nu mai sunt virgin adica ma pot declara dezvirginat? Asta e nedumerirea mea...Astept raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa nr 1 nu mai esti virgin. Ata nu are importanta aici.

| madalinfindrihan a răspuns:

Ața aia se poate rupe dupa mai mult timp sau niciodata.