| tonyc7 a întrebat:

Care credeti ca e varianta mai usoara pentru ca un tip sa reuseasca sa agate o tipa pentru relatie serioasa? happy
1 pe strada sau intr-un parc?
2 pe Facebook sau Instagram?

17 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai, "usor" e pe Facebook sau Instagram. Dar fara sanse.
Pe strada sau intr-un parc e un pic mai greu de refuzat pentru ea.
Varianta 3, si cea mai ok, este anturajul comun. Te infiltrezi printre prietenii ei, afli cate ceva despre ea, te comporti exemplar si poate-poate iti mai si raspunde pe Facebook, dupa toate astea.
Daca incepi un dialog pur si simplu, din postura de necunoscut, esti foarte departe de a incepe o relatie serioasa cu tipa aia. Trebuie sa va cunoasteti, sa fiti prieteni in prima faza.

| tonyc7 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce sa fie ''fara sanse" pe Facebook sau Insta?
Ce, ori nu mai sunt cupluri care s-au cunoscut mai intai acolo, unde erau la inceput niste straini?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru tonyc7):

Ok, rectific: slabe sanse!
Da, sunt destui care s-au cunoscut pe Facebook si au ajuns sa traiasca impreuna fericiti, dar asta nu inseamna ca "buna cf" iti schimba viata atat de usor laughing
De obicei pierzi vremea degeaba pe Facebook.
Majoritatea fetelor vor sa cunoasca putin tipii cu care vor iesi la intalnire, nu sunt suficiente pozele si cateva replici.
Cea mai sigura metoda e anturajul comun, mereu.

| Drimmero a răspuns:

Vine de la sine daca e sa vina, daca nu, ce atata graba?

| OldSoul a răspuns:

Ok, pentru inceput, o sa zic si eu ca ceilalti care au raspuns...
Nu prea e ok termenul de a agata, ci mai mult de a cunoaste sau a aborda as putea spune.
In opinia mai multe sanse de reusita ai in realitate. Indiferent ca este pe strada, intr-un parc, sau in oricare alt loc.
Motivul este simplu, cand incerci sa cunosti o persoana in realitate, exista indicii in timp real care-ti pot da de inteles daca persoana respectiva ar fi interesata de tine, atat in cazul in care ati ajuns deja fata in fata si deja ai initiat o conversatie cu ea, cat si in cazul in care ai observat-o si doresti sa o abordezi.
Pentru ca gesturile, cumva ne tradeaza, iar daca stim sa observam aceste gesturi, avem deja niste avantaje de care ne putem folosi.
In timp ce online, pare mai simplu... Dar tot online ai o concurenta mult mai mare. Iar parerea pe care si-o formeaza despre tine, e mai mult una cumva superficiala, plus ca, cumva, nu au rabdare sa te cunoasca, se leaga de cele mai mici greseli ale tale, sunt foarte critice.
De asta de multe ori e greu sa aduci o fata din online, in realitate.

| Brizbriz a răspuns:

In epoca de piatra, cu o bata in cap si apoi o taraste in pesterahee hee

| anonimuIl a răspuns:

Arată-i pe internet ce scrie despre tine când bagi numele tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează în ce loc, poți da peste 100 de fete neserioase, și să dai de una serioasa in locul in care te așteptai mai puțin.
Pe Facebook ai șanse mici că multe fabulează că nu au iubit cand de fapt au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se agață. Așa că restul întrebărilor sunt inutile.
Se CUNOSC fete la evenimente, loc de muncă, la facultate/scoala sau prin intrmediul prietenilor comuni.

| Miruna333 a răspuns:

Tipele nu,, se agata" pentru o relatie serioasa. Relatia serioasa poate veni din absolut orice circumstanta. Am avut relatii serioase si de pe strada, si din parc, si de pe internet si din cele mai neasteptate circumstante. Conteaza chimia dintre cele doua persoane. Niciun loc, replica sau gest nu iti garanteaza o relatie serioasa.

| Rossssss a răspuns (pentru Miruna333):

Daca ai avut 100 de relatii inseamna ca nu au fost serioase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rossssss):

Exact

| Miruna333 a răspuns (pentru Rossssss):

Am spus eu 100? laughing)))) Relatiile serioase se mai si termina.

| nukeyly a răspuns:

Cu carlig de pescuit si momeala moderna prinzi orice vrei;
oriunde!

| Gândesclarece a răspuns:

Pe strada sunt f mici șanse sa agăți pe cineva. Pe Facebook e o pierdere de timp. Persoana potrivita va veni la timpul potrivit.

| DixieBloom a răspuns:

Niciuna.

| Rossssss a răspuns:

O tipa serioasa nu ''se agata''. Urata expresie. Prin contexte sociale se gasesc oamenii, nu Facebook si parc, ca pedofilii.