| iubbirica a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoase. love struck Urgen puppy dog eyesfundita

Răspuns Câştigător
| Intelligence a răspuns:

When you need a place to run to, for better for worse i got you ;x;x;x


For all my life You'll be my light With every beat that's in your heart

"In silent moments imagine you in here/ All the memories I hold my dear mother/ You know I LOVE YOU/'Til the end of time"


"I'll reach out my hand to you, I'll have faith in all you do;x;x;x"


"You were always there for me The tender wind that carried me;x;x;x"

"even if you cannot hear my voice i`ll be right beside you dear mama"

"For all that you`ve done and still do for me, I give all my love just for you"

"i wish i could catch a star and give it to you and whenever you look at it, you will see how much i love you;x;x;x"

"in your heart lies my hope and in your arms is my heart;x;x;x"


"Prietenia este cel mai de preţ bun al omului. Fără prietenie nu e dragoste, fără dragoste nu e prietenie...te ubesc mult de tot floricica mea de fiecare zi;x;x;x"


"If I'm really your baby girl then share with me your secrets & all, NOW THAT YOU GOT IT, what you gonna do about it?"


"Now, nothing could change what you mean to me. There's a lot that I could say But just hold me now, Cause our love will light the way "

"i got a feelin' i could believe in, there is an angel in my heart, you were there for me now there is no doubt that you will always be an angel in my heart "

"You're a salty water ocean wave You knock me down, you kiss my face I know the storms will always come But I still love to have you around "



"Thank you for those special moments You will always be here in my heart Did you know you changed my life? I'm thankful for that time "

"You're the one I want and it's not just phase You're the one I trust, our love is the real thing "

"But the love you gave me will always live You'll always be there every time I call You are to me the greatest love of all You take my weakness and you make me strong"

"And when you need me I'll be there for you all the way I'll be there all life through I'll be there THIS I PROMISE YOU And I will love you 'till forever comes"

"You gave me faith and you gave me a world to believe in You gave me your love to believe in And feeling this love I can rise up above And be strong and be whole once again"

"If I could hold you close Like you were never gone If I could hear your voice You'd tell me to be strong But sometimes I just can't I just don't understand


"Once you filled my hands with roses Then you gave your heart to me When a kiss had followed this Love was meant to be "

"Memories we share together Moments no one else can know I will keep them close to me Never let them go"

Ev'rything in this world Ev'ry voice in the night Ev'ry little thing of beauty Comes shining through in your eyes And all that is you Becomes part of me, "

"Every word that keeps my smile alive, You were always there to set me free, Cause' you're there and even though I'm blind, You can clear my eyes again to see"


"I do swear that I'll always be there. I'd give anything, and everything. And I will always care. Through weakness and strength For better for worse, I will love you With every beat of my heart"

"Well, maybe I, I need a little love, maybe I, I need a little care, yeah And, maybe, I, maybe you, maybe you Oh, you need somebody just to hold you If you do, just reach out and i will be there"

"You were always there for me A light in the dark shining your love into my life You've been my inspiration Through the lies you were the truth My world is a better place because of you"

"Near, far, wherever you are, I believe that the heart does go on. Once more you open the door And you're here in my heart, And my heart will go on and on"

"Give you love without the pain Show you light beyond the rain Gonna make you happy now There'll be days when things go wrong I'll be there to make you strong Gonna make you happy"

"You don't have to explain When your heart's crying out, You've given me your love When your smile like the sun That shines through the pain That's why I'll be there"

"We stared at the sun And we made a promise A promise this world would never blind us Our words were our songs Our songs are our prayers these prayers keep me strong It's what I believe"

"Who doesn't long for someone to hold/ Who knows how to love you without being told/ Somebody tell me why I'm on my own/ If there's a soulmate for everyone/"

"Once upon a time something happened to me, it was the sweetest thing that ever could be, a fantasy, a dream come true, it was the day that I met you.

"I was waiting for so long For a miracle to come Everyone told me to be strong Hold on and don't shed a tear/ And the world thought I had it all but I was waiting for you


"In the day, in the night say it right, say it all…Oh, you could mean everything to me…And all of what I feel I can show you tonigt…do you really want to go?"

"Just when you loose your hope i wanna be with you/ When you`re about to give up i wanna be with you/ All that i keep inside i wanna give to you:X:X:X."

"Once upon a time there was a little girl, once she was mine/In my heart the only one, I wonder where you are."

"I can see your smile when I close my eyes/Oh, little girl, where did you go, little girl/I miss you so, I remember when she was mine singing loud and clear in my heart the only one."

"Once upon a time there was a little voice, singing loud and clear,in my heart the only one/Once upon a times there was so many dreams, once they were mine, where did you go, little girl."

"i feel that you are a special person for me and you will always be for the rest of my life."

"Im not good enough 4u.Other girl will definitly be.Don`t think at our memories.Don`t think of me,of me&u or`all the things we`ve been trough.At least im`not a pain 4u anymore"

" I won`t tell anyone about the way u hold my hand.If u leave me,our StORY would never have a happy end . "

"Come on`close,closer.Hear my heart bettin`.When I kiss u I feel your heart bettin` faster&faster.When I touch u your body`s burnin`.How could u let me go ?

"Can u see the moon in my brown eyes?See the stars shinin`trough my hair?Feel the wind touchin`our hands?Ohh.Black night come and make him FEEL.because of us"


Never belive words like "I`ll do what it takes,just 4u ma`baby".U`ll never know to how share love with.until the hard times come.He might be with u when u`re screamin`,accept u in every moment with all your defects and when u can`t stand anymore`.to take your hand &say"Don`t GIVE UP!4me,4our LOVE".real boy,real love.


" Don`t give your soul 2anyone until u`ll can be sure if that person will give everything4u.Don`t suffer 4 some1 who doesn`t diserve u . Always appreciate what u are,what u can,be PROUD of who u are"


" And if the time pass. Would u be there 4me? Would u love me the same?Would u remember me like the person who change u? I`ll never know. First of all- I`ll do the same` ! ".


"Please look into my eyes when u say u love me.u can`t do this. is not love."

"Now that all our friends&enemyes wants to see us apart. Would u fight 4 our love?If nobody wanna see us together. Would u want to be with me anymore?Cus`I`ll do what it takes.It`s me&u against the whole world…What would u do?"


"N`o poti tine de mana chair daca vz cat amar aduna?Ce`o sa faci cand dragostea o sa apuna?At o vei lua de mana?Pt ea ai fost u vreodata in suferinte?Ai mintito cu cuv.Nu t mai asculta si nu`ndrazni sa spui ca "va fi ca inainte".


"Nimeni nu poate intelge misterul din sufletul omului cand iubeste.Nimeni nu intelge ce e "iubirea" cand omul renuntza la iubire pentru orice altceva."

"EA`?N`o sa spuna vreodata oh go on. Lumea in viatsa ei vine si pleaca. N`o acuza ca nu iubeste,nu pretuieste. Ea "doar" lasa la altele`. Tine minte: "Baietii sunt pentru CuLoARe`winking-EA apare` si DisParEe.


" Hey. n`o sa ma doara daca o alegi pe ea.iti voi spune "adio" la plecare.stii bine` nu`s genu de fata care`.sa sufere pentru un`"oarecare"."

"Si daca ai sa pleci.nu ma lua si p mne`. Stiu p cineva kre ar da orice sa fie cu tine.Cand vei da si u asa pentru mine.poate o sa ma gandesc la tine."


" Mda… Dacaa` N`ashh fi eU- ar fi alta`n lOcuUL. MeeWoh go on `!"


".Or when u sleep with her,do u sometimes think of me?"NO"if u love her the way I see.So,baby`DO IT,do it well.with me never works.because THIS IS WHAT I WANT !"

"Miuta si bere in fata blocului/Scandaluri de natura sa te`mprastie de la fata locului/Sirene de militie si salvarea urland in noapte/Cozi interminabile la paine si lapte.


"Exista un om caruia ii datorez totul si pentru care as face orice nu conteaza potul. Dar soarta imi pune mereu bete`n roate fiindca cei pe care ii iubesc nu`mi sunt aproape."

"Si evident ca as da orice s`0 vad cum creste sub ochii mei: S`o vad cum merge,cum zambeste.Insa aud mereu glasul grabit si ma`ntristeaza cand imi spune:"Ramo,tra sa`nchid".E singura ca`re conteaza`n lume pentru mine.


Mama stiu ca nu`s destul de buna de pus in rama.Dar n`am regrete`.stii.refuz sa cred ca sunt o drama.Nu suport ca cineva sa`mi critice starea,cum n`am suportat in kls 1 dictarea."Nesuportand indiferentza mea`sa vada ca nu`mi pasa mi-a pus hainele`n plasa si m`a dat afar din ksa"


Zici " totul s`a terminat,asta e soarta".Defapt ma bukur ca e gata.U in Stanga eu in Dreapta.Ce *** asteptai sa fiu langa un DRAC ca tine,un Sfant?Am vazut acum ce oriqm stiam deja.Mata crede ca t stie exact cum estioh go on.Acestea`s ultimele mele cuv.te rog tinele minte.[cumicu]


Stie ca nu`i magician,dah`nici u nu citesti in stele.Termina aici,"ce c0mic suna"`.Te`a luat de fraer pana acum`.Akum te ia de .[Cumicu]



"Uneori bei sa uiti,dar iti aduci aminte mai tare.N`am dat semne de viata,am dat semne de intrebare.Akm plange chitara in lokul meu,sunt departee,stiu.Eu sunt unde vreau.U nu esti unde vrei sa fii.Ai ramas akol solo cu sufletu cenusiu.Am sufletul atat d g0l inkt se`aud ec0uri"


Liber sa cred ca totu o sa fie ok,chiar daca TRAG,SPARG,INTEP.Hey ai tot dreptu` sa ma privesti,iar eu sunt liber sa te fur,sa te`njur sa te f**in**r.Hai sa`ti zic una mik buna de memorat"Depinde tot de modu in kre te`ai autoapreciat"[Cumicu-liber]

Sunt indiferent cu ei,indiferent de unde vin!Si nu`mi spune "frate" daca nu esti fiu lu mama.Sunt putini cei kre ma cunosc.ma stiu o gramada.Unii stiu de ce`s in stare,restu nu vor sa creada.Nu intind mana la tine decat daca fac pariu.Nu ma ai la mana decat daca ma satisfaciwinking[cumicu].


Ridika o mana daca vrei sa fi cu noi aici "aproape".Ridika ink una acum daca ai prins duma.Oricum se`ngro0asa gluma`.Ridika o mana si tSine`o sa ramana de la`NCEPUT pan` la SFARSIT de saptamana.

Poarta-te frumos cu ea ca e prea mik si nustie ce vrea.Spune-i da cand spune nu.cand zambeste,zambeste-i si u.cand greseste nu o certa ca e prea mik si nustie c vrea.Esti constient ca nu o poti refuza,se joak cu tine stii ca nu tine la tine:XDar iti place asa.






Deseori se intampla s-o simti
Esti speriat kci o auzi soptind
Dar n-ai cum s-o vezi kci e ascunsa`n tine
La fiecare secunda`ti -amintesti d mine
Poa`E tot c-ti doreai.
Poa`E tot c-ai visat.
Si "poa`" e destul sa nu.
Asta e destinu`?

"Razbunarea e pentru prosti. Indiferenta e mai faina batting eyelashes . ."


"I love you so . much when you.re not here .Watchin all the bad shows . Drinking all of my beer :-)) :-x / ."

"Cu minunata şi teribila ei nepăsare oh go on pe care noi nu o vom putea învăţa niciodată, natura uită tot, chiar şi pe cei care au avut naivitatea să creadă că, măcar, la mare nu există decât prezent.

"Te cataloghez un cost, sau cel mai fraier fost day dreaming rolling on the floor"

"Vine clipa cand el pleaca si nu se uita crezand ca pentru ea e doar cel mai bun prieten al ei .

"Un baiat nu.ti garanteaza aripile cu care sa zbori peste lume si nici absenta lui nu inseamna obligatoriu nefericirea . :*"

"Te gandesti la eaaa` 4 ore . si o uiti in 1o secunde . love struck Viata e prea scurta sa ti.o risipesti cu oamenii care nu te vor batting eyelashes"

"cati draci trebe sa te dezamageasca . ca sa ajungi sa crezi in INGERI ?"

"Never mind, I`ll be alright` love struck.- don.t want to forget how it feels without YOU ."

"Sii ma privea cu indiferenta cu care privesti un tablou `winking ."

"Atunci cand ai sa o strigi. Adu.tsi aminte : TU ai facut.o sa nu itsi raspunda oh go on !"

"Drummul învingatorului este acela de a merge mai departe, chiar daca pentru asta trebuie sa treaca peste cadavree` ` .

"La ce ti-e drag deobicei tii pana la capat`."

"Nimic nu dureaza în suflet. oh go on Panna si cea mai verificata încredere poate fi anulata de un singur gest . . love struck"

"Atâta timp cât nu-ţi pasă unde eşti, nu te poţi rătăci batting eyelashes ."



"Nimeni` nu pOate` simtsi` gusTul` fericirii` fara` sa`l fi simTsiT` pe cel al suferinTsei` . Daca` am gusTa` numai` fericirea` . de unde am sti` ca e fericire`?"

"There Are three things in Life That shouLdn`t Be Broken ! ... HearTs , Promises and FriendshiPs winking"

"Există zile în care a trăi nu are sens. Trăiesc doar pentru acele zile în care viaţa înseamnă vis de neuitat !"

"Împotriva cui să lupt mai întâi dacă totul luptă împotriva mea?"

"tu cine mai ești ? mai poți sa zâmbești ? mai poți sa-ți amintești cum ai ajuns aici ? mai poți sa zâmbești ? mai știi cine ești ? mai poți sa-ți amintești cum ai ajuns aici ? cum ai ajuns aici ?"

Esti tu...
Cel pe kre il stiu
Ce-ai de-mi spui ca-i tarziu
Dc-ai capul plecat? . Locuri stramte
Ca vorbe de-nceput
Rani incete
Greu de perceput
Aruncate-n grija
Celor ce-au tacut. Crezi ca tot ce-i in jur
E perfect si tu nebun
Scoate-ti asta din cap!

Mai da-i o sansa.eu mi le-am risipt pe toate
Mai da-i o viata ,speranta si mie sa`mi dai moarte
Ia-mi zilele blestemate si-ngroapa-mi trupul adanc`!


Imi reprosezi ca te-am uitat
Imi reprosezi ca nu-s barbat
Imi reprosezi ca stau in jeg
Imi reprosezi ca sunt un bleg
Imi reprosezi ca te reneg
Imi reprosezi ca-i demisec
Imi reprosezi ca beau prea mult
Imi reprosezi ca nu te-ascult
Imi reprosezi ca sunt umil
Imi reprosezi ca nu am invatat sa fiu copil, ca iei in seama csunt de viril
Imi reprosezi ca nu-s curat, ca nu-s destul de bun la pat
Imi reprosezi ca m-am bagat de unu singur in ****
Imi reprosezi ca nu-s ca tine, beau prea multe aspirine
Nu visez cu tine, nu esti printre primele
Imi reprosezi ca-s un ratat, ca te-am uitat singura-n frig
Imi reprosezi ca zic ce zic, ore de ce nu pot sa tac?


Asta`I pentru cei bazati precum un bloc de beton.Nu pentru cei care pis.ati pe ei pun man ape telefon.Asta`I pentru nebunia din mine.Si tu o asculti sa competeze nebunia dint tine.

.In desertul buzelor tale sa ma pierd as vrea
Sub razele firavei luni sa simt atingerea ta
In oceanul ochilor tai sa se scalde sufletul meu
Sa naufragiez pe insula pieptului as vrea
Sa simti ca o vraja pasiunea in suflarea mea
Am nevoie ca de aer de dragostea ta
Iar tu si eu, un tot spre perfectiune,
Sa plutim molcom, sa uitam de lume
Totul graviteaza in jurul nostru ca niste planete
Avalansa de saruturi e o ploaie de comete
Descopar in inima`ti un soare mirific
Cu buzele caut pe trupu`ti un taram mistic
Mangaierile`mi aprinse
Invaluie corpul febril
Vocile se topesc intr-un cantec selenar
Buzele se unesc intr-un scrasnet de cristale
Te dezmierd cu puterea sufletului meu
Ca un imn balsamic rasuna glasul tau
Tu ma luminezi cu privirea ta mereu
Inchid ochii obositi si adorm

... la pieptul tau.

Esti ca apa!(?)
Adik?!
Te infiltrezi in suflet, erodezi si lasi urme adanci, care nu pot fi acoperite!

Voi merge alaturi de tine pe strada cu o conditie: ascunde-ti aripile pentru ca lumea sa nu stie ca esti ingerul meu.

~I'm not making plans for tomorrow let's live now !
I know I want you baby so hold me tight .Put your arms around me cuz'you make me feel so safe love struck
Then whisper in my ear that you're here to stay !


You were always there for me.U've been shining in the darkness for me.U've been my inspiration.Through the lies u were the truth My world is a better place because of you.Please.come again


In the game of seduction, there is only one rule: Never fall in love.

"Inqa am suFlet de c0piL` qare RefuZa sa Creaska` . Mi`e eGaL` cu zer0` tot ce spuNe` Lumea asTa pr0asTa`big grin"


"ღ Into the night I will pray that you're alright You hurt me so I just can't let you go...


You're the one I need
The way back home is always long
But if you're close to me
I'm holding on
You're the one I need
My real life has just begun
Cause there's nothing like
Your smile made of sun


Always said that you were my man to be
But I guess I was in love with your memory

You know I love you, I really do
But I can't fight anymore for you
And I don't know, maybe we'll be together again
Sometime, in another life
In another life.

The way you're holding on to me
Makes me feel like I can't breathe
Just let me go, just let me go
It just won't feel right inside
God knows I've tried




Are you even listening when I talk to you?
Do you even care what I'm going through?
Your eyes stare and they're staring right through me
You're right there but it's like you never knew me

Do you even know how much it hurt,
That you gave up on me to be with her?
Revenge is sweeter than you ever were


Sometimes reality hurts
And you wonder if life's worth
Living at all
Knowing no matter how much you care
You'll never have a prayer
Of having what you want




Have faith in your dreams and someday,
your rainbow will come smiling through.
No matter how your heart is grieving,
if you keep on believing
the dream that you wish will come true.




After tonight
Will you remember
How sweet and tenderly
You reached for me and pulled me closer?
After you go
Will you return to love me
After tonight begins to fade?[Mariah carey]


Said I promise to never fall in love with a stranger,
You're all I'm thinking of
I praise the Lord above,
For sending me your love, I cherish every hug,
I REALLY LOVE YOU!

All my life I prayed for someone like you
And I thank God that I, that I finally found you



Can't you see
I'm no good without you
Take my lips
I want to lose them
Take my arms
I'll never use them
Your goodbye left me with eyes that cry
How can I go on dear, without you
You took the part that once was my heart
So why not take all of me?




Now you want to be free
So I'll let you fly
'Cause I know in my heart
Our love will never die


Maybe I didn't hold you
All those lonely, lonely times
And I guess I never told you
I'm so happy that you're mine


We killed the pain,
We blew away the memories
Of the tears we cried
And an everlasting love will never die

Take me out of the cold, give me what I've hungered for


º"Hai sa privim cu ochii inchisi`ce nu am avut curaj sa privim vreodata ! "º#

º"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut , uita timpul ce`a trecut.Orice sfratsit e un nou inceput.:-x"º

Am nevOie d cineva,da n'am nevOie de Oricine,eO am nevOie dOar de cei kre au nevOie de mine

ºAzi ´ open y0ur`º eyes ;;] ´, ºexact ca`nº filme b-) ´ . Caº daca ´ nu te vedeº nimeni ´ Tuº p0tsi ´ sa vezi ´ pe 0ricineº =p~

Lumea v0rbesjte ´ pr0stii ´ ca sa ´ te schimbe ´ si minte ;-j ´, Numai ´ tu p0tsi ´ vedea dinc0l0 ´ de cuvinTeee! ;*









I've tried to hide it so that no one knows
But I guess it shows
When you look into my eyes
What you did and where you're comin from
I don't care, as long as you love me, baby.

CHORUS

Educata de destin,simt mult dar arat putin.

Acorda-ti tie primul loc, NU greselilor! Nu spune stop, chiar daca te simti sufocata.Invata ca in orice rau exista si un pic de bine! Invata sa ai grija in primu rand de tine!

Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

Ai patruns vreodata dincolo de curcubeu ca sa vezi daca e colorat si-n partea cealalta?


Cand cuvintele esueaza,Muzica vorbeste.



E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc . traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

" Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

" Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

" As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

" Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti?ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

" Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

" Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te ! "

" Y will always love the false image i had of you… "

" Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

" Chiar nu vad cum ar fii o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine ! "

" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

" A day without you is a lost day…

Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

" Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

" Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

" Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

" Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni ! "

" O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "

" Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC !

Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte…

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "
Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic ! "

" Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Ești frumoasă ca o zeiță. O, tu, lumina lumii, cum am putut trăi fără tine? Fără frumusețea ta divină, viața mea jalnică mai are vreun rost? Oare pentru cât timp mai trebuie să mă zbat în mediocritate? De ce să nu am parte de ochii tăi minunați în care sclipește dragostea, de vocea ta de sirenă a mării, de trupul tău de cariatidă? În toate legendele antichității și poveștile lumii nu mai există o fată ca tine. Frumusețea ta sublimă mi-a secat inima doar din auzite, fără să te fi văzut.

Nu-mi cere...
Nu-i cere inimii sa bata cand n-are pentru cne,
Nu-mi cere sa te parasesc,cand eu te vreau pe tine,
Nu-i cere florii sa-nfloreasca cand nu e primavara,
Nu-mi cere sa nu te privesc cand stai in casa goala,
Nu-i cere vantului sa stea cat inca e furtuna,
Nu-mi cere sa nu te iubesc,nu ma privi cu ura!
Cere-mi iubire si-am sa-ti dau ocean de fericire,
Cere-mi gurita si-am sa-ti dau sarut plin de iubire,
Cere-mi ca inima sa-mi bata mereu doar pentru tine,
Iar tu saruta-ma cu foc,doar tie-ti apartine!





P.S : DECI daca nici pentru atatea nu primesc funda,treaba talaughing)Sa stii doar ca is taote sts`urile pe care le-am pastrat intr-o pagina de word din 2009 laughing deci s`au adunat cevalaughing.sunt toate toate sts`urile mele.si si cateva create de mine.si unele din piese ce`imi plac mult love struck . Daca o sa ai timp sa citesti si iti va placea.ma gandesc ca o sa vad funditzalaughing) . ceau.sper ca te-am ajutat`destul`hee hee !



6 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

Statusuri de dragoste 216 " Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "

Statusuri de dragoste 217 " Ma culc cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez… "

Statusuri de dragoste 218 " Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire… "

Statusuri de dragoste 219 " Noaptea e lumea noastra luna e stapana Universului, iar stelele ne privesc atunci cand ne sarutam… "

Statusuri de dragoste 220 " Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

Statusuri de dragoste 221 " Iubirea este o stofa a naturii, brodata de sentimente… "

Statusuri de dragoste 222 " Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "

Statusuri de dragoste 223 " O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "

Statusuri de dragoste 224 " Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "

Statusuri de dragoste 225 " Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 226 " Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

Statusuri de dragoste 227 " Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 228 " Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

Statusuri de dragoste 229 " Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

Statusuri de dragoste 230 " Ceea ce-ti scriu acum nu sunt cuvinte, sunt bucati de suflet si minte, caci dragostea nu se scrie se simte… "

Statusuri de dragoste 240 " Hotaraste-te o data, ce tot stai sa te gandesti? Crezi ca ai sa faci o crima daca-mi spui ca ma iubesti? :X "

Statusuri de dragoste 241 " Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput… "

Statusuri de dragoste 242 " Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc… supara cel ce iubeste… cel iubit isi bate joc! "

Statusuri de dragoste 243 " Alfabetul incepe cu litera ‘a’, numaratoarea cu ‘1′, tristetea incepe cu o lacrima, bucuria cu un zambet, iar fericirea mea incepe cu tine… "

Statusuri de dragoste 244 " Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat si atunci vei sti ca inseamna fericirea… "

Statusuri de dragoste 245 " Am plans, am suferit, am pierdut atatea, totul pentru o cauza nobila : IUBIREA dintre noi doi… "

Statusuri de dragoste 246 " Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc eu as trece printre flacari si n`as regreta deloc! "

»Statusuri de dragoste 247 " De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "

Statusuri de dragoste 248 " Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "

Statusuri de dragoste 249 " Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "

Statusuri de dragoste 250 " As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
Sper ca te-am ajutat. fundita :X:X?

| Anne24 a răspuns:

Buna! :*

Sper sa gasesti ceva care sa iti placa aici :

http://bla-blla-bla.blogspot.com :)

| Aditzu a răspuns:

Catelus cu parul cret, sus picioru picioru aurico laughing
i love u in blue i love u in red but most of all, i love u in bed tongue

| Justdreams a răspuns:

"Cate s'au spus cate s'au dus nu' ma mai doare cu orice zi'n plus sunt mai sus! restul doar vorbe goale!"

"Cu indiferenta ta m`ai facut mai tare acum nu`ti convine, incet incet calc pe urmele tale si abia acum vezi ca indiferenta doare cel mai tare!"

Arata-mi drumu' si incepe jocu` da-mi totu',winking Da' nu forta norocu', ca se stinge focu'; x! Si poti sa vezi ce simt chiar in ochii mei, Si o sa vezi in eibatting eyelashes Focul aprins pentru tine`; x Si un simplu zambetbatting eyelashes pentru mine`happy

Cu zambetul pe buze si cu capul susVoi ajunge mereu unde mi-am propus.

Inchide ochii si`ti poti imagina ca lumea e a ta Si`n plus poti sa sari Sus sus sus!

Te-adun din vise, altfel nu am cum

intr-o lume alb si negru am tupeuu sa visez in culorii. :]] smug

Stop waiting for your dreams to happen go out, live and make them happen ¦

Cele mai marete lucruri in viata sunt invizibile, de aceea inchizi ochii cand saruti, plangi sau visezi
Cati oameni realizeaza in momentul visului, ca viseaza? Foarte putini sau aproape deloc. Majoritatea traiesc din plin realitatea acelui vis, precum traiesc la fel de plin realitatea celuilalt vis, care se numeste viata.

e ca'ntr-un vis c'am facut acelasi compromis!

Daca ai impresia ca totul va dura la nesfarsit, bun venit in realitatea cruda >>GANDESTI GRESIT

»Când o uşa a fericirii se inchide, 0 alta se deschide; dar deseori ne uitam atât de mult la uşa inchisa ca nu 0 mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi!straight face

Stiu ca nu e doar imaginatia mea

Te gandesti,Aberezi, Trezeste'te, prea frumos visezi

Realitatea bate platourile de filmate.Viata`i frumoasa si fara efecte speciale.

Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, privim inainte si ironic le zambim?

Cand cuvintele esueaza, Muzica vorbeste.

) Hai sa fugim, sa evadam # Hai sa plutim, sa zburam # Hai sa zambim, sa visam # Hai sa traim si sa uitam!

Traiesc o poveste si visul e culoare

Nu te schimba. Urmeaza'ti visele.Nimeni nu te poate opri, Nu ceda orice'ar fi.

o"Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut. Orice sfarsit e un nou inceput.:-x"o

oAzi ´ open your`o eyes;;] ´, oexact ca`no filme b-) ´. Cao daca ´ nu te vedeo nimeni ´ Tuo poti ´ sa vezi ´ pe 0ricineo =p~

""`Desi Traim In Alb Negruu.; x Nu ne impiedica nimic sa visam in Culori"

?` Regula numaruuu` unu`? ` Sa n`ai incredere` in Nimeni`!?

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Nuu` mai visa frumos, realitatea este rece.

Esti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata as vrea sa ramanem asa, sa nu ne certam niciodata!¦

daca visul meu e prea scurt, am sa-l fac mai lung, am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

Numar stelele din cer si ma intreb care`i a mea
cand toate vor kdea va ramane ea.
Printre lacrimi si dureri, iubire, lasa`ma sa sper
K intr-o zi, kurand, te voi avea

In continuare au venit si zile bune Esperiente in viata asta sunt destule Pasiune-Presiuna-Tensiune-Atentiune Nu-ti alege jumatatea pentru bani sau nume!

Nu-tsI DoriI NiciodatA PerfectiuneA, ExistA DefectE DupA CarE AltiI InebunescK!

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinu-ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste

Tu nu vezi, daca inchizi ochii te pierzi
Totul se schimba-n jurul tau pana apuci sa te-asezi
Si vezi, ca prin viata asta doar o data treci
Deci pe unde mergi profita pana pleci

Adesea. mi se intampla sa visez ca pot zburaa. Visatul cu ochii deschisi face parte din viata meawinking

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

Lasă`te ascuns de rânduri si pune`te putin pe gânduri.

De cate ori ma veti privi cu ura si manie De atatea ori va voi zambi cu multa simpatiebatting eyelashes

Priveste`o in ochi sa vezi ca nu minte Invata s`o cunosti dupa ceea ce simte!|; x

M-am schimbat si pot visa acum. Nu mai vreau sa cer. Voi obtzine oricum!
Fundaaaaaaaaaa pleaseeeeepuppy dog eyes!kiss

| DeyuDeea a răspuns:

Buna! Uite cateva din statusuri care pote ti se potrivesc:

Aproximativ 95% din sfaturile pe care le primesc nu au nici o valoare, dar se merita sa le aud pentru acel 5 la suta care merita toata atentia.

Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa, dar nu era ploaie ci lacrimi. cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza poate zbura…

Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!

Femeia frumoasa place ochiului, femeia blanda place inimii. Prima este o adevarata bijuterie, dar a doua este o comoara.

Sper ca te-am putut ajuta!




| DzeL a răspuns:

• Vorba multa……. saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
• Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.