| StefanNumeDeCod a întrebat:

Zilele astea fac 2 luni de cand sunt cu iubita mea si nu stiu cum se face dar eu tot nu ii stiu numele de familie, Pe Facebook, Ask, Instagram are doar numele mic, desi o cunosc de ceva timp am mai intrebat-o care e si mereu schimba subiectul, si un prieten a incercat sa o intrebe dar a facut acelasi lucru.
M-am gandit sa intreb colegi de ai ei sau prietene mai apropiate dar bag mana in foc ca aia ii vor spune ca am i-am intrebat... Stiti vreo metoda?

7 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Dar de ce se fereste poate are vreun nume cu care ii e rusine ceva mai urat...intreaba vecinii

| Iyulia3712 a răspuns:

Daca face asta inseamna ca are un nume destul de nasol. Ori te duci la ea si ii spui direct ca vrei sa ii stii numele de familie si ca nu ti se pare normal ca in calitate de iubit sa nu stii asa ceva sauuuu ii intrebi pe prietenii ei, cu riscurile de rigoare. Alte metode nu vad.

| StefanNumeDeCod explică (pentru Iyulia3712):

Cat de nasol o fii, adica pe mine ma cheama "cana" si chiar imi place ma simt mai deosebit, acum nu stiu cat de nasol ar purtea fii numele ei.

| sweetphilosophy a răspuns:

Simplu. Daca e la liceu intra pe edu.ro la admitere, cauta-i liceul, specializarea unde e si uita-te dupa numele mic al ei. Daca sunt mai multe vezi si tu care pare mai anormal, incat nu l-ar spune, daca e una singura ai noroc. Multa bafta

| DjBlondutzuu a răspuns:

Intreab-o si tu cum ii cheama pe parinti ei...tot numele...si atunci poate iti va spune bafta big grin

| StefanNumeDeCod explică (pentru DjBlondutzuu):

Imi va spune doar numele mic.