| SweetThings a întrebat:

A dat cineva până acum teza la istorie clasa a8a? Mă refer la anul ăsta...

Răspuns Câştigător
| GeorgiiGrz a răspuns:

Eu cred că fiecare profesor de istorie are modul lui de a compune subiectul tezei. Profesorul meu ne-a spus să învăţăm 3 lecţii şi din ele ne-a dat teza. Una din ele era mai lunga, ce-i drept.

La subictul I, trebuia să aranjăm în ordine cronologică nişte evenimente date de el.
La subiectul II, ni s-a dat un text şi 6 exerciţii: 2 din ele trebuiau rezolvate pe baza textului, iar la celelalte 4 trebuia să dăm răspunsuri din ce am învăţat.
La subiectul III, ni s-au dat 5 termeni istorici şi noi trebuia să formăm propoziţii cu fiecare din acei termeni, iar propoziţiile trebuiau să aibă conţinut istoric.
La subiectul IV, au fost 3 sau 4 întrebări de tip grilă.
La subiectul V, trebuia să scriem 2 urmări ale războaielor daco-romane.

Când am făcut pregătire pentru teză, proful ne-a spus că vom primi un eseu de 7-10 rânduri, pe care vom primi 2 puncte. Ne temeam de aceasta cerinţă şi sunt fericită că a renunţat la ea.

Spor la teză şi sper că te-am ajutat! Dacă mai ai întrebări sau neclarităţi, spune-mi! happy

2 răspunsuri:
| GeorgiiGrz a răspuns:

Da, eu am dat-o in 13. happy

Răspuns utilizator avertizat