| TheDevilOne a întrebat:

A IX-a si a X-a le-am facut la sam cu profilul lacatus mecanic in a X-a am dat un examen la sfarsitul anului si am primit o diploma de lacatus mecanic apoi aul de completare (a XI-a) am facut-o la un alt sam cu profilul mecanic auto, la fe ca in anul anterior la sfarsitul anului am primit o diploma de mecanic auto, acum sunt clasa a XII-a si la anul dau bacul si voi primi o alta diploma in afara de cea de bac dar de data asta de tehnician transporturi.Acum dupa mica mea povestioara va intreb ce facultate as putea sa urmez?

Răspuns Câştigător
| 244bogdan a răspuns:

Eu am acelasi profil ca si tine..sunt in clasa a 13-a, in clasa a 13 ai de facut un proiect si apoi iei diploma. daca iei bacul poti sa mergi si la facultate... ceva inginerie mecanicahappy

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Automatica. Electronica in Bucuresti.

| valy25adw a răspuns:

Poti sa urmezi ce facultate vrei tu dar sa stii ca la sam se fac 13 clase, dupa clasa a XIII dai bacu, facultate poti sa iti alegi ce iti place si unde crezi ca ai reusi sa o termini ca sunt multi care incep si nu termina...