| Lovelypeaches100 a întrebat:

Acum ca bibliografia pentru examenul de admitere s-a schimbat pentru faculatile de medicina, de la Corint au sărit la Barron's (eu dau admiterea în 2023, deja am început sa mă pregătesc pentru admitere din biologie)... s-a schimbat și din ce se da admiterea? Eu dacă continui sa învăț din cărțile mele este același lucru? Din câte am văzut cartea asta e cam scumpa nu cred ca toți o sa învețe din ea. Deci va întreb dacă materia este aceeași dar în alta carte?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Se vor da detalii din cartea respectiva, deci trebuie sa ai cartea. Vezi ca exista si in pdf pe grupuri de admitere am văzut. La ce centru dai?

| Lovelypeaches100 explică (pentru Nirvanaaa):

Am găsit și eu un pdf de 200 pagini alb negru, dar e ediția alb-negru și am văzut ca e de vreo 500 pagini. vreau sa dau la Cluj, oare știi unde pot găsi un pdf cu cartea, ediția noua? nu sunt în niciun grup de admitere, habar n-am ce i aia crying(((

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Lovelypeaches100):

Pentru Cluj trebuie neaparat Barrons’. Fiind centru mare vor fi grile serioase. Dacă ai Facebook vezi ca sunt niște grupuri de admitere medicina. Cauți la secțiunea de grupuri ca îți da mai multe rezultate. Acolo se mai ajuta intre ei și sigur e și barronsul pe acolo ca am văzut întrebări legate de el. Vezi sa fie cel din 2022. Singura chestie e ca îmi e greu sa cred ca îl vei găsi color sau cum o fi el.

| Lovelypeaches100 explică (pentru Nirvanaaa):

Ce frumos ca n-am Facebook :// Mersi mult oricum. Apreciez.

| Ka0ru a răspuns:

Cartea aia are mult mai multe informatii si un glosar la final, si ai nevoie exact de cartea aia pentru grilele de la admitere.