| Tzucu a întrebat:

Adevarata maturitate consta in a sti sa taci, sa zambesti, sa intorci spatele si sa alegi o alta strada, pentru ca unde ignoranta vorbeste, inteligenta tace! happy
imi explica careva ultima fraza "unde ignoranta vorbeste, inteligenta tace! "
big grinbig grin funditaaa

Răspuns Câştigător
| danyelo112 a răspuns:

De exemplu,daca cineva te jigneste si tu il ignori, inseamna ca esti inteligent.iar daca cineva te jigneste si tu ii raspunzi in acelasi fel, jignindu-l inseamna ca nu iti poti pastra cumpatul si esti "prost"

2 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

A ignora = a jigni Mai bine desteptul cedeaza primul Despre maturitate putem vb daca imi spui cati ani ai

| Bellatris a răspuns:

Nota 10 pentru expresie. Explicatia ti-a fost data mai sus.