| mariootcs10 a întrebat:

Am 46 de absente, diriga tot imi spune ca la 60 raman repetent deaorece mi se scade nota la purtare. Este adevarat?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conform Minsterului educatiei si Invatamantului, la fiecare 20 de absente se scade un punct la purtare si cand se aduna suficiente absente, poti ramane repetent.

Oricum tu poti ramane corijent si la materiile la care tot chiulesti, repetentia putand veni nu doar din absente, ci si din mediile neincheiate la materiile la care absentezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Repetent nu, dar la 60 absente nemotivate sigur vei avea nota scazuta la purtare

| ReddY25 a răspuns:

Din păcate, da

| mODIN a răspuns:

Daca ai noroc, da, ramai repetent. Daca ai ghinion, esti exmatriculat. Multi au impresia ca toate legile lumii sunt in favoarea lor daca e sa fie pedepsiti pentru ceva. Nu merge chiar asa, poti fi exmatriculat si pentru cateva absente, daca asa considera consiliul.

| Vladimirnicolaimihail779990 a răspuns:

Da la 21 de abs =-1 punct la purtare! La 60 deja ai 7 si asta inseamna REPETENT!