| Didi908 a întrebat:

Am avut media scazut la purtare la 7 in clasa a 9-a pe primul semestru apoi pe al doilea 10. In clasa a 10-a, a 11-a si a 12-a numai media 10 am avut. Cat de mult conteaza acest lucru la admiterea la facultate? Precizez ca nu vreau la militara sau alte facultati de genul.

1 răspuns:
| Sadop a răspuns:

Nu te va afecta cu absolut nimic. Până și la Poliție, unde dosarul de admitere conține și date despre toate neamurile și tot ce ai făcut tu de când te știi, trebuie să ai media la purtare, cumulată, minim 8.
Deci la facultățile civile cu siguranță nu vei avea nicio problemă, nici chiar la cele din cadrul MAI sau Mapn.
Baftă!