| anonim_4396 a întrebat:

Neața, nu de mult am scris examenul, din greaseala cand rezolvam pixul mi-a luneca si sa tras o linie de 3 cm pe foaia de examen, nu cumva va fi anulataaa?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu îți anulează nimeni lucrarea pentru semne. Ai auzit tu de cineva care să fi picat de la un semn pe foaie?
Regula aia e pusă ca să nu fie însemnări evidente de genul "Sunt Andrei, vreau 10, uite am pus aici și 500 de euro, sa nu-i dai pe dulciuri". E mai exigentă ca să nu-i treacă cuiva prin prin minte să facă semne intenționat. Oricum, ar putea ca cineva să formuleze o propoziție într-un fel pe care să-l știe și corectorul, sau orice lucru de genul. Nu știu ce rost mai are regula aia.
În orice caz, n-o să-ți anuleze lucrarea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu ai întrebat supraveghetorii? Nu cred ca se considera semn. Întreabă profesorii mai degrabă, ei știu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da am întrebat supraveghetori si eu mi-au spus ca nu e nimic strașnic dar eu nu cred, deoarece nu ei controlează examenul