| lilb a întrebat:

Am luat 5.45 la romana si biologie 5.75 si nu mi-a iesit media, am facut contestatie, e posibil sa primesc ceva?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

E posibil sa ti se mareasca media. Daca ai consultat baremul si stii cam ce ai facut si crezi ca diferenta dintre nota pe care o ai si cea pe care ar fi trebuit sa o ai e substantiala.

5 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Daca ai verificat baremul si ti se pare ca trebuia sa iei mai mult, atunci normal ar fi sa iti acorde ceva puncte.

Insa de obicei la contestatii se scad, profesorii nu sunt prea indulgenti, oricum, ar trebui sa stii ce nota meriti.
Bafta multa >.<

That's all!^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce medie? Trebuie sa ai la fiecare minim 6. Dupa contestatie, ti se da, ti se ia, sau ramine la fel. Depinde ce ai scris.

| pastru009 a răspuns:

Buna.Dupa contestatie, poti primi chiar si mai putin nu numai mai mult(ma refer a nota).Iti spun adevarul crud si sa nu superi pe mine. Funda?

| xesusn a răspuns:

Draga lilb, da se poate

| ThePinkPant3r a răspuns:

S-ar putea sa iti maresti media.