| 1040104 a întrebat:

Am luat nota 7 la teza si am 2 motive. 1 neatenție putina si 2 este faptul că eu pe hol imi auzeam colegii ca la ultimul exercițiu dadea asa : 60. Cand eu aveam doar 90 si 20 in problema si nu stiam de unde le-a dat. Inițial eu am vrut sa scriu 90-20 si imi dădea corect...Dar ma gândeam încontinuu de unde sa dea 60.Cum sa ii spun mamei?

2 răspunsuri:
| TomyBrave2019 a răspuns:

Spune-i că a fost greu/nu ai avut timp/v-a ținut profa la vorbă și nu ai apucat/a venit mai târziu profa și n-ai apucat.
Diriga mea e profa de mate și la teza asta am belit-o rău. laughing

| 1040104 explică (pentru TomyBrave2019):

Frate...Nu am cum sa spun asta. Ne asculta maine pe toti din asta si e important. Ea nu accepta nici ca ti ai uitat caietul la scoala deci...