| aaalex289 a întrebat:

Am mintit un profesor și i-a pus notă unui coleg care nu vine la școală pentru că a ieșit un prieten de al nostru care s-a dat drept colegul acela.
Ne scade nota la purtare dacă se află, și dacă da, cate puncte ne scade?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Mai, nu cred ca v-o scade, dar ati cam dat de belea. Cand o sa se afle, o sa iasa urat probabil cu sedinta cu parintii, cu parintii vostri terfeliti de profi, ca de obicei pe parinti pica vina. Aveti cateva optiuni, ori sa vorbiti cu baiatul ala sa va tina spatele si sa o lasati asa si sa sperati ca proful nu va stie fetele si pe nume. Alta varianta, sa recunoasteti si in functi de cum a fost faza, sa spuneti ca fost o neintelegere. Ideea e ca daca e o nota mica mi ales, baiatul nr 3 trebuie sa stie, ca dupa face scandal ca de unde are nota aia si lucrurile o iau urat.

| aaalex289 explică (pentru StefanChriss):

A luat un 6 si oricum băiatul acela nu învăța, nu prea vine la școală și profesorii noi nu il cunosc, plus că băiatul care s-a dat drept el avea gluga si parul pe față și cu masca nu se vedea prea bine

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu ar avea de ce. Asta arata doar cat de prost e sistemul si cat de indiferenti sunt profesorii. Daca nici elevii nu-i recunosc, e destul de trist. La teze sa trimiteti pe altcineva sa va ia note mari.

| SingleForOne a răspuns:

Este o problemă legată de identitate falsă. Dacă se scade nota la purtare e una, dar dacă comiți falsul de identitate în viața reală, atunci chiar ai dat de belea.

| Andrei666111 a răspuns:

Nu prea inteleg dar daca a trecut nota in catalog ai probleme...