| Onutsu a întrebat:

Am nevoie urgentă de ajutor, bacul(2012) se aproprie cu paşi repezi şi nu ştiu care sunt treptele pentru unui bac fără stres, pozitiv.Cine a luat bacul şi vrea să-mi spună câteva informaţii. happyMulţumesc.

3 răspunsuri:
| Tyysonn a răspuns:

Eu am dat bac-ul anul trecut, in "generatia de sacrificiu", pe atunci, toata lumea era speriata de camere, mai ales profi supraveghetori, daca ai invatat nu ai de ce sa iti faci probleme, daca nu, oricum ai sanse sa-l iei, pentru ca, chiar si anul trecut s-a putut misca, s-a putut misca chiar bine, deci vor exista surse de inspiratie. Daca te referi la stresul camerelor (tot asa a ramas si la voi nu? cu camere) nu trebuie sa te stresezi, la un moment dat toata lume va ignora camerele, nici nu vei sti ca sunt acolo si va vor acoperii si profii supraveghetori. Dar pe de alta parte poti avea sansa ca la unul din examene sa dai peste cineva foarte incapatanat care nu te va lasa sa misti prea mult, oricum in general cam toti profii sunt foarte ingaduitori, mai ales ca anul acesta stiu la ce sa se astepte. Nu ai de ce sa te stresezi, toti vor sa te sperie, ca sa te pui pe invatat, e normal, doar nu ti-ar spune stai linistit ca totul va fi bine, dar in realitate vor coopera toti sa va fie voua bine si sa luati cat mai multi bacu'. Nu uitat de panglicawinking.

| ionut931 a răspuns:

Nu prea sunt multi care au trecut Bacul dupa cum se vede
laughing, si eu sunt in clasa a 11-a dar inca nu am emotii in legatura cu Bacul,eu zic sa iti faci un progam bine stabilit de studiu,astfel ca inainte de Bac sa nu mai ai emotii ca vine, organizeza-ti timpul cu folos sa inveti si sa le faci pe toate, o sa reusesti thumbs up

| kissterie a răspuns:

Iata aici tot ce vrei despre bac. de la rezolvari, eseuri pana la variante, exercitii etc.: http://infobac.org/

bafta la bac!