| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare. :-) am vreo sansa sa imi iau bac-ul daca ma apuc doar acum de invătat? stiu ca e aiurea întrebarea mea dar dau funda :-P

9 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Daca te straduiesti si esti ambitios niciodata nu este prea tarziu

| Ibrahimovic a răspuns:

Da, ai sanse!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Ai sanse, uite, eu m-am apucat in aprilie cand a fost vremea mea, si am luat nota chiar mare.
Dar nu e bine sa o lasi pe ultima suta de metri, apuca-te de acum. Invata intai informatiile metodic, logic, apoi fa exercitii. Dupa ce termini materia, te apuci de variante, sau ce aveti voi acum

| JulyStorm a răspuns:

Eu m-am apucat de invatat cu o luna inainte de bac si am luat a doua nota din clasa. Pana si aia care au facut pregatire tot anul au luat note mai mici decat mine. laughing
Deci, totul e sa vrei cu adevarat.
Bine... nu-ti imagina ca e usor. In luna aia nu prea m-a vazut nimeni la fata, dar in final, a meritat efortul.

| alex0110 a răspuns:

Poti lua bac-ul chiar si cu nota mare, daca te straduiesti si incerci sa inveti cat mai mult.

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Da poti dar trebuie sa ai foarte mare ambitie. Spune in gandul tau ''Am sanse sa iau bac-ul, o sa reusesc''adica gandeste pozitiv. Evident trebuie sa inveti foarte mult.Bafta! happy

| Zaied a răspuns:

Sigur ca ai sanse, eu am invatat pentru bac in ultimele 2 saptamani si l-am luat cu 8.69.Dar am mai invatat la ore si in timpul anului.Chestie e ca se poate daca esti serios.

| Andruta12 a răspuns:

Cred...ca ai putea daca esti ambitios si te chinui sa intelegi totu, l de 0 poti sa ai o sansa

| sollo2 a răspuns:

Normal ca ai sanse sa iei bac-ul.Tot ce iti trebuie e o ambitie de fier.
Si ca un sfat mai bine te straduiesti acum sa inveti si sa iei bac-ul din prima, decat sa te duci si la sesiunea a doua... Pune mana pe carte! Bafta!