| youlooser a întrebat:

Am o intrebare pentru voi..am cautat pe internet si singur si tot nu prea am gasit ce voiam.
Ideea sta in felul urmator.Eu sunt la profilul stiinte ale naturii (clasa a 9-a).In clasa a 9a eu fac aceleasi materii ca la mate info (urmand ca in clasa a 11-a sa nu fac informatica). Vreau sa ma transfer la alta scoala la profil mate info.Precizez ca media mea de admitere este mai mare ca a acelui liceu.Se mai dau diferente?(din ce am gasit, dai diferente la materiile pe care nu le-ai facut).Si daca se dau presupun ca la mate si informatica, nu?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Daca clasa la care vrei sa te transferi are intensiv o limba straina sau intensiv informatica, da, vei da diferente. Daca nu are, nu vei da.

| youlooser explică (pentru AC4S4):

Ma duc de la intensiv engleza la intensiv info, deci presupun o diferenta la info, nu?

| AC4S4 a răspuns (pentru youlooser):

Da. Ei au inceput probabil intr-un limbaj de programare, tu cred ca ai facut doar pseudocod.

| youlooser explică (pentru AC4S4):

Am inteles ca dau la mate si informatica.Maine am testare, merci de ajutor

4 răspunsuri:
| danielascristina0927 a răspuns:

Nu se dau diferențe între secții real-real